(ФОТО) Трговски центар ги отворил вратите за напуштените кучиња

Еден трговски центар во Истанбул овие денови е во ценатр на вниманието. Посебно за онаа јавност која ги сака животните. Од таму доаѓа една фотографија која ја освои светската популарност и има повеќе од 200 илјади прегледи.

На неа се наоѓаат кучиња, напуштени, но згреани. И се тоа благодарение на големите хумани срца на вработените во трговскиот центар.

Имаше снежно невреме во Истанбул. Оваа фотографија е направена денес во Атриуму, еден трговски центар во Бакиркој, дел од Истанбул во Турција. Забележав и една госпоѓа која ги храни. Ја прашав да ја сликам со кучињата, а таа ми одговори:

- Не е потребно, фотографирај ги нив. Таа е херој! - напишал корисникот споделувајќи ја фотографијата на социјалните мрежи.

Како што можете да забележите, во ходникот на овој трговски центар се поставени картони на кои кучињата удобно се сместени. Вработените ги покриле со меки и топли ќебиња за дополнително да ги стоплат.

Ова можеме да го направите сите, зарем не?

(ВИДЕО) Крокодил нападнал слон и го зграпчил за сурла. Тоа му била најголемата грешка во животот!

Животинското царство е преполно со многу чуда кои допрва треба да се откријат, но понекогаш се случуваат неверојатни работи, доволно е само да обратите внимание...

На пример ова видео, каде група слонови одмарале покрај една река, кога во еден момент еден од слоновите станал мета на смртоносен крокодил.

Крокодилот го направил својот прв потег и го нападнал слонот, но тоа му била најголемата грешка...

(ВИДЕО) Храбар морнар скокнал од 12 метри височина за да го спаси огромното морско суштество

Неверојатното видео од екипажот на брод од Бахамите кој спасува кит заплеткан во рибарска мрежа го обиколи светот на социјалните мрежи.

Еден од членовите на екипажот на бродот, Чеки Ел Мокрани, регистриран на Бахамите, се фрла над 12 метри високата палуба и паѓа во морето на пола метар од огромниот цицач, пренесува Daily Mail.

Храбар морнар скокнал од 12 метри височина за да го спаси огромното морско суштествоско суштество потоа му допливува на китот до главата и пробува да го отплетка од мрежата. Наскоро му се приклучува уште еден морнар па заедно го ослободуваат животното. Остатокот од екипажот весело го поздравува китот кој си отпливува кон длабочините на океанот. 

"Ова е навистина пријатно за гледање, добро е да се види дека има луѓе кои се грижат и кои се подготвени да го ризикуваат животот или здравјето со цел да ја зачуваат планетата", напишал еден корисник на Јутјуб, а и многу други го поздравуваат ова "фантастично хуманитарно дело".

(ВИДЕО) СЕ ЛАЖЕТЕ АКО МИСЛИТЕ ДЕКА СТЕ ВИДЕЛЕ СЕ: Погледнете борба помеѓу алигатор и коњ

Можеби чудно, но коњот му пријде на алигаторот и го удри со копитата, а потоа алигаторот го касна за нога.

Мислите дека сте виделе се? Се лажате. Борбата на коњ и алигатор стана хит на интернет. Кога ќе го погледнете ова видео, ќе сфатите колку се силни овие животни.

Можеби чудно, но коњот му пријде на алигаторот и го удри со копитата, а потоа алигаторот го касна за нога.

За голема среќа коњот не е повреден, а по само неколку секунди тие се однесувале како ништо да не се случило.

Погледнете:

Популарно