Цеца пее по ромски свадби!

Најголемата балканска ѕвезда, Светлана Ражнатович - Цеца, пеела на ромска свадба во Рим и заработила неверојатни 100.000 евра, јавува српски Ало.

Според блиски извори, нејзиниот настап чинел 50.000 евра, но на свадбата која била одржана во Рим познатата пејачка како бакшиш заработила уште 50.000 евра, пишува српски „Ало“.

Откако пристигнала во Рим, на пејачката и било обезбедено сместување, луксузни возила и обезбедување.

- За тоа како се чувствувала после настапот, дали е задоволна од третманот и заработката, и зошто одлучила да настапи на оваа веселба, не дознавме од Цеца која не се јавуваше на телефон ниту пак одговараше на пораките, пишува српски „Ало“.

ВИДЕО: Грк мисли дека е Брус Ли

Неговата првична идеја беше да го покаже својот талент, но работите тргнаа во сосема поинаков правец.

Тој мисли дека прави олицетворение на Брус Ли какво што досега никој нема видено.

Неговите потези се дефинитивно уникатни, но во најнегативната смисла која можете да ја замислите.

Руска манекенка скокнала од шести спрат

Екатерина Стетсијук (22), позната руска манекенка, скршила р’бет откако скокнала од шести спрат од хотел во Дубаи бегајки од маж кој сакал да ја силувала.

Нејзините пријатели велат дека за среќа преживеала, но дека не е во можност да се движи додека ја чека операцијата, пишува San.

Како што и раскажала на полицијата, американскиот бизнисмен сакал секс со неа, но таа не сакала, па пробал да ја силува и со себе имал нож.

Манекенката од страв скокнала од шести спрат и едвај преживеала. Американскиот државјанин пробал да избега, но полицијата го уапсила на аеродром. Му се заканува 15 години затвор ако биде осуден.

При сослушувањето, непознат маж ја тужел манекенката, а таа наводно е упасена во болничкиот кревет. деталите за обвинението не се познати, додека се шпекулира дека екатерина работела како биснис придружба во Дубаи.

Мајката на девојката и нејзинта пријателка почнале да собираат пари како помош за да можат да ја платат вискота сметка во блницата.

По операцијата Екатерина ја чека долга и скапа рехабилитација.

ФОТО: Сите се смеат на објавата на Лото Марјана за снегот

Снегот во пролет ги изненади сите граѓани во Македонија. Дел од јавните личности споделија романтични фотографии на снегот, но Лото девојката реши да оди во друг правец.

Марјана Станојковска со реакцијата за снегот сите ги изнасмеа

Популарно