Ужас: Млада жена си го фрлила новороденчето во река

Tриесет и едногодишна девојка од селото Грбавац, Република Српска, утрово околу 8.30 часот се јавила во болница поради здравствени проблеми, предизвикани од породување.

Таа се породила синоќа, околу половина час по полноќ на шеталиште, кај штандовите од зимскиот базар во центарот на градот, а во болница се појавила со јасни знаци за постпородилна депресија.

Лекарскиот персонал бил збунет поради тоа што дете никаде немало, а несреќната жена одбивала да зборува за тоа.

Наводно, подоцна заминала во правец на реката Дрина, каде веројатно го фрлила детето, пишуваат српските медиуми.

Увидот е во теk.

ВИДЕО: Хрватска под снег!

Силно невреме пропратено со град попладнево ја зафати источна Истра.

Екстремни временски непогоди ја зафатија вчера Италија, а денес и Хрватска, која за краток временски период изгледа како среде зима.

Температурата на воздухот нагло се намалила на само 13-14 степени Целзиусови, пропратено со силен ветер.

Во тешка сообраќана несреќа повредена е ќерката на Владо Дивац

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила синоќа во 22:58 часот во центар на Белград, повредени се две млади лица кои биле на мотор.

Едната од нив е ќерка на славниот кошаркар Владе Дивац, Петра (19) која се здобила со ортопедски повреди.

Српските медиуми пишуваат дека, Петра Дивац е примена на одделението трауматолоција на „ВМА“. Има полесни повреди на ногата, а покрај неа повреден е и мотоциклистот Л.Ж. (23), кој бил итно опериран.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Грчката полиција ги собира таблиците од автомобилите на првиот крак: Еве на што да внимавате

Се известуваат сите туристи во Пефкохори да не ги паркираат непрописно колите на магистралниот пат, бидејќи полицијата ги собира таблиците на сите коли што се непрописно паркирани. Ова важи за тие што се паркираат на тротоари, на пола тротоар, а попречува за минување на другите возила. Сите таблици што се земени од полицијата, можат да се земат. Во Пефкохори секогаш има проблем со паркинг место, така да тие што се таму сместени нека се консултираат со домаќините за каде да ги паркираат колите.

Популарно