(ВИДЕО) Бред или Анџелина? Холивуд вчера покажа на чија страна е!

Силен аплауз и овации од сите присутни во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверли Хилс, Калифорнија. Вака Бред Пит беше пречекан од своите колеги кога синоќа, на 74. доделување на наградите „Златни глобуси“, се качи на сцената да го претстави филмот „Мунлајт“, кој подоцна победи во категоријата за најдобар филм-драма.

Педесет и тригодишниот актер гордо чекореше до сцената, а аплаузот и поддршката го бодреа на секој чекор. Особено задоволен што неговиот колега e добро и покрај кризата во приватниот живот, изгледаше Мет Дејмон.

Неодамна, Пит имаше горчливо божиќно искуство, бидејќи доби само четири часа со неговите деца за празникот. Наводно, најстариот посвоен син Медокс одбил да присуствува на таа средба.

Се сеќавате ли на Росалинда - денес има 45 години

Мексиканската катерка Талија, пејачка и текстописец, ја запознавме во 1999 година во латиноамериканската серија „Росалинда“ каде ја играше главната улога.

Убавата Мексиканка и денес изгледа преубао.

Талија која има 45 години се наоѓа на листата на 25 најзначајни мексикански музичари о историјата, како и на листата на највлијателни мексикански ѕвезди во последните неколку децении.

Магазинот „Пипл“ ја прогласи за наубава ѕвезда на шпанското подрачје. На таа листа зад себе ги остави Селма Хаек, Глорија Естефан и Пенелопе Круз.

Ако се прашувавте на кој е толку убава, погледнете ја фотографијата од нејзината мајка и ќе ви биде јасно.

(ВИДЕО) Плач по улиците - трубачи го следат Ѓоша до вечниот дом, свират мелодија која го крши срцето

Актерот Богољуб Митиќ Ѓоша кој почина вчера утрината, денеска ќе биде закопан во родното место во семејниот гроб, покрај татко му Стојан.

Во поворката која го испраќа до вечниот дом има и лимен оркестар кој свири Посмртен марш, а тагата на лицата на сограѓаните не може да се сокрие. Околу 3.000 луѓе присуствуваат во оддавањето на последната почит на познатиот актер.

Популарно