ВИДЕО: ДУИ призна во Собранието - ова е „Албанската платформа“

Ова е програма и платформа на албанските политички партии, рече од собраниската говорница пратеникот на ДУИ, Ејуп Халими.

Целото обраќање од собраниската говорница во видеото што следи:

Сончево и топло време до Сабота, а потоа следува невреме

Денеска е четврток, 17 август 2017 година, 228-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 137 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 42 минути, а ќе зајде во 19 часот и 33 минути.

Денов трае 13 часа и 51 минута.

Месечината, која е во фаза на последна четвртина, ќе изгрее во 1 часот, а ќе зајде во 15 часот и 54 минути.

Временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната до 33 степени.

До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината. Најтопло ќе биде во сабота со максимална температура до 38 степени на југоистокот од земјава. Во недела кон крајот на денот ќе има локален пороен дожд со грмежи, а во понеделник се очекува облачно време со пообилни врнежи од дожд, засилен северен ветер и занчително опаѓање на дневната температура.

Синди Крафорд откри трик како да се позира во бикини

Доколку сакате на фотографиите од плажа да изгледате како фотомодел, во тој случај добро би ви дошле советите на Синди Крафорд за позирање во костим за капање.

Имено, Крафорд на Инстаграм објави видео во кое објаснува некои трикови за заземање најдобра поза додека се прават фотографии во бикини, кои според неа, даваат резултати дури и кај девојки кои немаат „совршено“ тело.

Крафорд тврди дека „цаката“ е во тоа рамениците да бидат свртени кон фото апаратот, а колковите малку на страна.

На овој начин половината ќе изгледа потенко, вели Крафорд. 

(ФОТО) Еве како Милан ѝ одговори на Шкендија за видеото

Италијанскиот клуб Милан и одговори на Шкендија на видеото со кое тетовскиот тим сакаше да се претстави пред италијанскиот гигант.

Тетовци вчера објавија видео во пресрет на натпреварот со Милан, а тоа видео го привече вниманието на јавноста и медиумите во земјата, но и во регионот.

Видеото стигна и до официјален Милан, па откако го видеа видеото, од официјалниот профил на клубот беше оставен коментар на Фејсбук.

-Здраво Шкендија. Голем дух за здраво натпреварување! Ќе ни биде задоволство да ве пречекаме на Сан Сиро во четврток. Се гледаме пријатели, гласеше коментарот на италијанскиот клуб.

Популарно