ВИДЕО: Двајца криминалци брутално претепаа и ранија полицаец во Србија

Полицаец од Нови Сад во вторникот навечер бил ранет и крвнички тепан скоро десет минути пред очите на својата сопруга. Борис Јевросимов (33) бил нападнат од свајца непознати мажи кога се враќал од гости.

Тој е надвор од животна опасност, но лекарите се борат да го спасат неговиот прст.

Јевросимов со неговата сопруга бил на гости кај кумот. Кога влегувал, забележал две непознати лица во паркиран автомобил. Сомнителните мажи се уште биле на истото место кога неколку часа подоцна, околу 2 часот утрото, полицаецот тргнал да си оди дома.

Го нападнале со зборовите: „Што е? Има некој проблем?“ по што Борис им кажал да отстапат и дека е полицаец. Тоа само уште повеќе ги револтирало, посебно кога го виделе неговиот пишто во јаканата.

Следувала крвава борба, во која, како што велат неговите колеги, Борис испаднал победник затоа што е присебен и способен полицаец. Тие успеале да го ранат со неговиот пиштол во раката, но и да му зададат стотина удари во неколку минути.

Видеото од тепачката може да го погледнете ТУКА

„Сега ќе видиш што е пекол“: Убиецот на Анѓелина префрлен во најсуровиот затвор во Србија

Потврдена му е канзата од 40 години затвор на Владица Рајковиќ, кој пред една година ја силуваше, па ја уби тригодишната Ангелина од српското село Вратарница. Деновиве беше префрлен на одлежување на затворската казна во пожаревскиот затвор „Забела“, а затворениците во најсуровиот затвор во Србија му посакале „добредојде“.

Извор од затворот за Информер вели дека прво ќе биде сместен во подготвителен оддел, а потоа ќе биде префрлен во ќелија со еден затвореник, а не во групна соба, зашто поради злосторството што го направил, лесно може да стане жртва на другите затвреници.

Кога се расчуло во затворот дека доаѓа, затворениците гневни пцуеле и викале дека допрва ќе види што е пекол.

Драгана Миркович обелодени за Цеца: Не бевме во добри однос, а таа ми се јави на телефон и ми кажа...

По сите шпекулации и зборувања за односот на двете диви, Драгана Миркович реше да им стави крај.
И јас и таа никогаш не бевме во добри односи од едноставна причина, многу сме различни. Животот ни е потполно различен, пријателите, околината, изјави Драгана и потенцираше дека Цеца и се јавила да и ја пофали телевизијата.


Кога Цеца беше забранета на Пинк, обрати внимание на мојата телевизија, па забележала колку колегите и колешките се застапени кај мене. Јас не сум суетна и моите колеги се многу повеќе почитувани од јас самата на ДМ САТ. Тогаш ми се јави Цеца и ми рече: Драгана морам да ти честитам, секоја чест. Без никаква суета си ја работиш работата. Тогаш почнавме да зборуваме и да се слушаме на телефон, додаде Мирковиќ.

ФОТО: Неда Украден го прослави 67от роденден во секси костим за капење

Балканската ѕвезда својот роденден  го прослави каков што и е и стилот, софистицирано и убаво.
Неда Украден, денеска, 16 август, го прослави 67. роденден, а славењето го почна на малиот ексклузивен остров Корчула, каде што пејачката во моментот ужива.

„Домаќините од Оребиќ кај што гостував претходната ноќ приредија вистинска роденденска забава, всушност, неколку часа порано!“, изјави пејачката.

„Не е важно колку години имате во животот, туку колку живот имате во годините!“, заклучи Неда, која на овој значаен ден за неа позира во костим за капење и повторно покажа дека годините не ѝ можат ништо.
 

Популарно