Дневен хороскоп

Овен 

Работите на професионално поле полека се подобруваат. Денес можеби ќе имате можност да почеток на некој нов проект, но добро размислете дали ќе можете да го реализирате до крај. Во вечерните часови релаксирајте се дома гледајќи некој филм.

Бик

Ако нешто може да ви тргне лошо денес, тоа ќе биде одговорот на вашиот партнер кој ќе ви го даде по ваша иницијатива. Немојте да го сфаќате тоа лично, бидејќи и тој може да има лош ден. Ова е еден од тие денови кога треба да се помиирите со фактот дека и вие може да имате некогаш лош ден.

Близнаци

Избегнете каков било конфликт со членовите од вашето семејство, бидејќи тоа е она што најмалку ви треба во моментов. Остатокот од денот искористете го поминувајќи со вашите пријатели кои се секогаш тука за вас.

Рак

Денес бидете подготвени за неколку нови познанства. Исто така, одговорете на поканата која ја добивте од личноста која ви се допаѓа, време е за нешто ново. Внимавајте на здравјето, можно е да се чувствувате уморно поради болките во главата.

Лав

Денешниот ден искористете го за тотален одмор на вашето тело. Потребна ви е релаксација и на мозокот, поради тоа денеска не донесувајте никаква одлука. Ви претстои долг разговор со личност од минатото со која сте изгубиле контакт.

Девица

Уживајте потполно во денешниот ден. Наместо да размислувате на иднината, размислувајте само на сегашноста и на убавите работи денес. Можни се промени во вашиот љубовен живот, мислете позитивно и ќе се случи најдоброто.

Вага

Денес ќе се чувствувате посебно весело, а и вашата енергија ќе биде на ниво. Затоа, искористете ја на најкорисен начин, посетете пријател, или пак поминете го денот со партнерот, кој и онака планира да го помине денот со вас.

Скорпија

Внимавајте на здравјето. Прекумерните физички и интелектуални напори, влијаат на падот на вашата енергија и ве изложуваат на стрес. Вечер посветете се на самите себе, а ќе биде уште подобро доколку порано отидете на спиење.

Стрелец

Ќе имате чувство дека ништо не ви оди од рака, но немојте да се предавате. Некои луѓе ќе бидат критички настроени на вашето однесување, а тоа вас ќе ве навреди, но сфатете го тоа како добронамерен совет.

Јарец

Во последниот период, љубовниот живот не ви оди од рака. Но, немојте да очајувате, најдоброто тукушто следува. Случувањата на работното место малку ќе ве загрижуваат, но вие сепак посветете се на обврските кои ви се зададени вам.

Водолија

Убавите случувања од изминатиот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сѐ што ви простанало, па дури потоа можете да се рекалсирате и да ги правите работите кои ви причинуваат задоволство.

Риби

Некој од вашите пријатели не ви мисли добро. Затоа, внимавајте на кого му се доверувате, бидејќи вашите тајни можат лесно да бидат откриени. Внимавајте на вашата исхрана и одвојте дел од денот за вежбање и обликување на вашето тело.

Сé повеќе стрејт мажи имаат тројки со нивните машки пријатели…

Студијата на британскиот социолог д-р Рајан Скоутс, кој има докторат по секс тројки (и ние не знаевме дека постои), покажува дека сексуалните активности од типот „двајца мажи и жена“ се во пораст. Овој тренд Скоутс директно го припишува на општествените промени во ставот кон хомосексуалноста.

Продлабоченото прифаќање на сексуалноста, како и блиските другарства (читај: броманси), водат кон тоа мажите да ги користат тројките како начин за зближување со својот пријател, тврди Скоутс. Сепак, „има многу малку физичка интеракција меѓу мажите во MMF (male-male-female; маж-маж-жена) тројките, заклучува тој.

Повеќето од жените, пак, се плашат од помислата да имаат секс со двајца мажи. Потешко се сложуваат на таква тројка бидејќи ги плаши недоволната интимност и се чувствуваат како објект од порнографска сцена. Но кога има интеракција, или кога се знае дека ќе има интеракција меѓу мажите за време на чинот, стравовите кај жената омекнуваат, вели Скоутс. Чинот го доживуваат многу поинтимен и тоа ја намалува анксиозноста.

Но, да се вратиме на мажите. „Промената на општеството кон помалку хомофобично“, вели Скоутс, „им овозможува на помладите мажи да се впуштаат во тројки со други мажи без да биде предизвикана нивната сексуалност. Трендот прераснува во броманси, и покажува дека модерните мажи се сé покомотни околу нивните машки пријатели“.

. . .

Студијата на Скоутс, додуша, не е така убедлива. Спроведена е врз само 30 машки студенти од универзитетот во Бирмингем Сити. Од нив, третина (10) се изјасниле дека имале тројка веќе до втората година на студирање, а 6 рекле дека имале тројка повеќе од еднаш.

Не му е убедлив ни заклучокот. Глупо е да се тврди дека „ослободувањето“ на сексуално поле е производ на „намалената хомофобија“, а да се игнорира дека живееме во длабоко сексуализирано време во кое порното е на еден клик и изобилува со секс тројки во секаков формат. Како резултат, и жените се можеби повеќе охрабрени да се впуштаат во тројки (само претпоставуваме, ги немаме бројките).

Е сега, дали сето ова е добар или лош тренд, веројатно зависи од тоа кого ќе прашате. За некого е слобода, за друг декаденција. За победничко-ослободителниот шмек што можеби го насетивте читајќи го текстов, заслужни се Independent, кои и ја пренесоа веста. Ние само сакавме да ви укажеме до кај е стигната работава.

(ВИДЕО) Нејзиното име е Шила и таа вози голем камион! Кога ќе видите како изгледа оваа секс бомба, ќе се фатите за глава

Кога ќе го слушнете зборот „камионџија“ веднаш помислувате на некој  „опасен тип“, со гоеми мускули и страшен изглед. Но верувале или не, позади воланот на овие големи машини понекогаш се наоѓа и некоја припадничка на понежниот пол.

Запознајте ја Шила, заносна русокоса која веќе со години работи како возач на камион. Во нејзината кабина може да се пронајдат многу плишани играчки кои во текот на работата ги добила од своите колеги.

Во наредното видео погледнете како таа работи:

Популарно