ВИДЕО: Империја - Македонската песна за евровизија

Ова е новата песна која ке ја представи Македонија на евровизискиот избор за најдобра песна. Песната е во изведба на Влатко Лозановски и Есма Реџепова - Теодосиевска. Дали ви се допаѓа песната и нејзиниот спот?

(ФОТО) Елена Ристеска како Шер

Поп-пејачката Елена Ристеска по подолго време имаше настап во живо со својот бенд. Таа пееше во клубот „Паладиум“ во Струмица, каде што ги отпеа своите најголеми хитови.

„Струмица, благодарам за вчерашната забава… Ми се наполни срцето. По подолго време настапувам во дискотека, ме вративте назад низ времето“, напиша Елена покрај фотографиите што ги објави.

Освен што песните беа по ќеф на публиката, Елена им направи мерак и со својот изглед. Нејзиниот стил многумина веднаш го споредија со Шер – долга црна коса, впечатлива шминка, високи црни чизми и тесни жешки панталончиња со светки, па доби комплименти дека изгледа многу секси.

Освен изгледот на Елена, вниманието го привлече и нејзиниот микрофон. Елена толку многу го приближувала до устата, што тој за кратко време станал розов од нејзиниот кармин.

(ВИДЕО) СРЕЌЕН НАВИВАЧ: Кош за 100.000 долари!

Навивач кој присуствуваше на натпреварот меѓу „Лос Анџелес Лејкерс„ и „Њујорк Никс“ во „Стејплс Центар“ постигна кош од половина терен и освои 100.000 долари.

Во НБА често се организираат наградни игри за публиката, а дуелот во Лос Анџелес вечно ќе го памети еден гледач кој случајно беше избран да шутира од пола терен.

„Лејкерси“ го победија „Њујорк“ со 127:107.

(ФОТО) Пред Ајшеѓул, Појраз беше во врска со овие две актерки

Турскиот актер Икер Калели кој го сите го знаемее по улогата на Појраз во турската серија „Мојот син“, како во серијата, така и во реалноста е во врска со актерката Бурчин Терзиоглу или Ајшеѓул.

Но, пред неа, турскиот заводник Икер бил во врска со две актерки, а со едната од нив се појави и на филмското платно.

Пред да ја започне врската во Бурчин, Икер во 2014 беше еден месец во врска со турската актерка Бегум  Биргорен, но романсата набргу ја снема, а актерот потоа си ја најде Бурчин.

Изгледа дека колешките му се слаба страна на актерот, па пред Бегум беше во петгодишна врска со турската актерка  Ѓокче Бахадир.

Популарно