(ВИДЕО) Интервенираа и доктори! Нервозната Далила фрлаше чаши, му ја расече главата на Бане и..

Далила не бираше со што ќе го удри Мили, но на крај, настрадаа Краљ и баксузниот Бане Чолак.


Haos u Parovima Dalila nasrnula na Milija... by rijaliti-klipovi

На крај, таа е казнета со 300 евра и директна номинација..

(ВИДЕО/ФОТО) Ќе ви се помати во умот од сумата: Наташа Беквалац за свадбата на Ибица не штедела ниту на ситници

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац заедно со своето момче Лука се венчаа вчера на роденденот на пејачката на Ибица.

И додека двајцата наскоро ќе станат родители тие вчерашниот датум покрај роденденот на пејачката ќе го паметат и по големиот свадбен луксуз кои си го дозволија.

Сместувањето во луксузна вила на најблиските членови на семејствата, кумовите и пријателите чинело неверојатни 22 илјади евра за само една недела, а ако се земе фактот дека младенците на Ибица пристигнаа неколку денови пред свадбата и се претпоставува дека ќе останат подолго од една седмица, тоа значи дека парот ќе плати неверојатни 44 илјади евра само за сместување на гостите.

Свадбата се случила во еден ресторан на плажа, а неговото изнајмување чинело 25 илјади евра, а парот изнајмил и два ди-џеи кои чинеле по 5 илјади евра од човек.

Парот не го заборавил ниту превозот за гостите, па така само за авионски карти потрошени се 10 илјади евра и со ова српските медиуми велат дека целиот луксуз надминува 100 илјади евра.

 

Morning like this😍...Hello Ibiza💃

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

💃🕺

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

Cekamo vas😍👭👬👫👬👭👭👬👫👬🕺🕺💃👫💃❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

6 years [email protected] @alekraka @djordje_stojic

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

Cekamo vas😎

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

👰+🤴=🙃

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

MESS WITH ME OKAY mess with my sisters HELL NO👊💟💙💚

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

(ВИДЕО) Вечерала во ресторан кога нешто ја гризнало за нога: Добила силни болки, а се шокирала кога ѕирнала под масата

Во ресторанот во Фредериксбург во Тексас Рејчел Мајрик имала се, само не мирна и пријатна вечера со своето семејство. Таа во еден момент почувствувала бодеж, сличен на оној од оса, но кога погледнала под масата, имала што да види - ја грзнала змијата бакароглавка.

Змијата ја гризнала за стапалото кај малиот прст, а отровницата била долга дваесетина сантиметри. Персоналот од ресторанот веднаш повикало итна помош, а болките кои и ги предизвикал отровот на змијата, жената ги опиша како многу поболни во однос на родилните болки.

Рејчел во болница помина 5 дена, а потоа беше испратена на домашно лекувањет каде ќе остане уште три месеци.

Таа се уште размислува дали да го тужи ресторанот. Моментално прва работа и е опоравувањето од отровната змија која во Вирџинија не е така ретка појава.

Во прашање е змија отровница на која луѓето може лесно да наидат во својата околина.

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците

Јелена Карлеуша веќе некое време води борба со килограмите, салото и целулитот, но и покрај вишокот таа не престанува да носи провокативни стајлинзи.

За снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, пејачката се појави во мини здолниште и палто во ист дезен.

Кусото здолниште ги откри нозете на Јелена како и вишокот килограми.

Нервозната пејачка им покажа среден прст на папараците кои ја чекаа пред студиото како револт за новинарите кои ја нарекуваат дебела.

Популарно