(ВИДЕО) Интервенираа и доктори! Нервозната Далила фрлаше чаши, му ја расече главата на Бане и..

Далила не бираше со што ќе го удри Мили, но на крај, настрадаа Краљ и баксузниот Бане Чолак.


Haos u Parovima Dalila nasrnula na Milija... by rijaliti-klipovi

На крај, таа е казнета со 300 евра и директна номинација..

(ФОТО) Вака славната Кардашијан го троши одморот на јахта со своето ново момче

По раскинувањето со Скот Дисик (34), ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (38) слободното време го поминува со Јунес Бенџим (24).

Освен што гордо го покажала младото момче, ријалити ѕвездата шетала во минијатурно бикини со кое ја истакнала својата заднина.

Јунес изгледал среќно покрај славната ријалити ѕвезда, а со нив била и полу-сестрата на Кортни, Кендал Џенер.

Од друга страна, нејзиниот поранешен партнер Скот Дисик, бил виден како разменува нежности на базен во Кан со Бела Торн (19). Многумина помислиле дека младата пејачка го освоила неговото срце, но веќе еден ден подоцна тој бил виден со неговата поранешна девојка.

Имено, тој бил забележан како на истиот тој базен се дружи со стилистката Клои Бартоли (26), а изгледале многу блиски. 

(ВИДЕО) “Сега дојде крајот” – Протече таен разговор од Аркан, необјавен досега

За прв пат во јавноста се појави таен разговор помеѓу Аркан и Легијата. Аркан кој и години по неговата смрт предизвикува огромно медиумско внимание, повторно се најде во центарот откако излезе таен разговор од него.  – Сега дојде моментот, некој ќе ме уапси овде, е само дел од разговорот.

ТЕСТ: Тоа што прво ќе го забележите на сликата ја открива вашата иднина

Понекогаш, за одлучувачкиот чекор во животот ви недостасува лична сигурност, самодоверба… Бараме поддршка од опкружувањето, ја бараме во филозофијата, религијата, или дури на социјалните мрежи. Ако ви недостасува некој симболичен знак – поминете го овој забавен тест.

Една слика и четири одговори, ќе ви помогнат да го пронајдете решението за некој ваш постоечки проблем.

Потребно е да одговорите што прво здогледавте на оваа слика?

Тестот е точен 97%!

1.Момче со инструмент

2.Змија

3.Сообраќаен знак

4.Пат

МОМЧЕ СО ИНСТРУМЕНТ

Многу брзо ќе ви се укаже шанса за промена на работата.

ЗМИЈА

Многу значаен симбол. Не треба да се плашите, време е да ризикувате.

СООБРАЌАЕН ЗНАК

Различните препреки, поврзани со недоволно квалификации за одредена работа. Треба да се развивате, напредувате, способни сте да постигнете многу од тоа.

ПАТ

Погрешно одбран правец во животот.

Популарно