ВИДЕО: Кога Путин ќе ја чуе химната на Русија - Затоа Русите го сакаат!

Владимир Путин е веројатно најмоќниот човек во светот, но претседателот на Русија знае дека со големата моќ доаѓа и голема одговорност. Многу Руси во него гледаат идол, па тој мора да биде пример за љубов кон својата татковина.

На ова видео, го покажа тоа:

(ВИДЕО) Поплави во Истанбул

Вистински потоп денеска во Истанбул предизвика обилниот дожд, неколку автомобили се заглавени во вода, многу граѓани се заглавени во своите автомобили.

Според турските медиуми најзагозени од поплавите се жителите на квартот Силиври, каде дури спасувачките екипи морале да употребуваат и чамци за извлекување на жителите заглавени во вода.

Привремено затворен за сообраќај е и евроазискиот тунел кој ги поврзува европската и азиската страна на Истанбул. За еден час во Истанбул денеска наврнале 50 литри дожд на метар квадратен.

ВИДЕО: Најлудото поздравување на Доналд Трамп до сега

На испраќањето на Трамп и првата дама Меланија по нивната посета на Франција, следеше  долго и на моменти чудно непријатно поздравување меѓу претседателите. После се приклучи и првата дама на Франција, Брижит Троње, за сѐ да биде уште почудно!

Се чини двајцата претседатели едвај можеа да се разделат, а и првите дами најверојатно нашле многу заеднички теми за разговор за време на посетата.

ФОТО: Путин ја тестирше новата лимузина

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ја тестираше лимузината „прототип А“ наменета специјално за него но и за странските државници кои ќе престојуваат во Русија.

Станува збор за првокласна изработка која се одликува со невиден луксуз.Порше ќе го изработува моторот и менувачот, а ќе биде вграден твин-турбо мотор 4.0 V8 со 550 коњски сили.

Популарно