ВИДЕО: Кога зимската служба има лош ден

И Зимската служба знае да има лош ден.

Се случува и камионите задолжени да го расчистуваат снегот и самите да заглават во него.

Кога нема да и тргне тогаш тука е секогаш „стариот“ добар теренец на Мерцедес.

Рака на срце не е стар туку станува збор за новата „G“ класа, но се нашол на право место во право време.

Видеото е снимено во Босна која деновиве се соочува со вистински проблеми поради снегот.

Зоне Замфирова побеснела и удрила шамар на колешка

Славната актерка Катарина Радивојевиќ повеќе не е дел од серијата „Ургентен центар“. Имено, по скандалот кој се случи кога на организаторката и удри шлаканица, екипата се согласила дека не ја сака актерката во тимот.

На скандалот присуствувала целата екипа од снимањето и изгледало како нормална караница, но наеднаш таа излетала од контрола.

Кога организаторката и соопштила на Катарина дека мора да почека неколку минути за својот ред за превоз, таа не сакала да слуша образложение, туку продолжила да се кара, па и удрила и шлаканица. Од продукцијата „Emotion“ ги потврдуваат сознанијата за српските медиуми, а Катарина се уште не се огласила по тој повод.

Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена

Саша Поповиќ како директор на Гранд направи кариера на многумина и од нив направи успешни, големи и богати ѕвезди, но не и од својата сопруга Сузана Јовановиќ со која долго е во брак.

Тие се заедно две децении и имаат 18-годишна ќерка, а Сузана има и син кој Саша го има прифатено како свој.

Кога стапија во брак Сузана пееше, но брзо стави точка на кариерата. Таа конечно се огласи на таа тема:

– Има многу активни пејачи, јас престанав активно да пејам и си се посветив на семејството. Кога се роди ќерка ни по бомбаррдирањето, сакав да ја земам улогата на мајка, така и сторив. Никогаш не зажалив, рече таа и ја затвори устата на сите кои за ова прашање го обвинуваа Саша.

Кога таткото ќе се сретне со педофилот!

Аргентинецот Волтер Родригез решил да се пресмета со педофилот кој сексуално ја вознемирувал неговата 11 годишна ќерка на социјалните мрежи. Кога девојчето му признало на таткото дека се допишува со 29 годишниот Герман Акоста и дека тој бара од неа да му праќа фотографии во долна облека и дека и досадувал , барајќи да се сретнат, родителот одлучил работите да ги земе во свои раце. Почнал да се допишува со педофилот во името на ќерката. Му напишал : "Јас сум невина". На што педофилот одговорил :" Тоа е супер, ајде да се најдеме! "

Таткото продолжил да ја игра играта и му закажал состанок на Акоста . Прво му закажал средба кај него дома, но се се уплашил дека во афект може да го убие, па го догооврил состанокот во центарот на Буенос Аирес.

 

Штом го здогледал, му се пуштил и фатил да тепа. Потоа викнал полиција. Педофилот бил приведен , а потоа пуштен да се брани од слободата. Да биде парадоксот поголем, сега двајцата се обвинети, едниот поради физички напад , а другиот поради сексуално вознемирување на малолетник. Аргентинскиот закон предвидува казна затвор од 6 месеци до една година затвор за сексуално вознемирување на малолетно лице.

Популарно