ВИДЕО: Лазаров со тупаници по своите за победа на Барселона

Објавено на 25 октомври 2016, 16:44

СПОДЕЛИ:

untitled
Барселона го победи Веспрем во дербито од групата А во Лигата на шампионите со 26-23 (16-11). Во победничкиот тим нашиот Кирил Лазаров постигна 6 гола, но моментот кој го привлече вниманието е кога Кире при еден гол на Жалуз нејакајќи го удри во окото. На целата приказна „зачин“ ѝ додаде Том О’Бранаган, коментаторот на ЕХФ.


Погледнете:

СПОДЕЛИ: