(ВИДЕО) НАЈЕМОТИВНИОТ МОМЕНТ НА СВАДБАТА НА ГОДИНАТА – Првиот танц на синот на Гашиќ и невестата

Vencanje-Gasicevog-sina-620x350

Големо внимание предизвика свадбата на Владан Гасиќ синот на поранешниот министер за одбрана Братислав Гашиќ, кој во Крушевац се венчаше со својата девојка Драгана, а еден од најемотивните моменти беше првиот танц на младенците.

Да потсетиме на свадбата гостите се забавуваа со Ацо Пејовиќ, Шабан Шаулиќ и Амадеус Бенд, а меѓу повиканите беа многу познати личности.

❤️❤️❤️#GagaVlada

A video posted by Aleksandra (@thrania) on

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) Кога мажите би биле искрени за тоа што сакаат од жените, тоа би изгледало вака

Сигурно ви се случило во кафуле да ви пријаде маж и да почне да комуницира со вас на различни начини. Едни пробуваат да ве освојат со својот добар изглед, други со шарм, трети со хумор…

Но, жените секогаш се во недоумица за тоа што се крие позади тој нивни пристап и дали имаат од претходно припремен говор.

Бидејќи често зборуваме дека најмногу од луѓето кои ги запознаваме бараме да бидат искрени, порталот „BuzzFeed“ одлучи на направи снимка во кои ќе прикаже како навистина би изгледале запознавањата ако мажите бидат целосно отворени во искажувањето на своите намери.

Резултатот е урнебесен! Ако мислевте дека сите мажи се исти, сте згрешиле! Тие многу се разликуваат во пристапот и во начинот на кој ги маскираат своите вистински мисли.

Совети кои еден ден би можеле да ви го спасат животот!

Кога луѓето ќе ја чујат фразата „совети за преживување“, голем дел од нив веднаш замислуваат ситуација слична на онаа на Робинзон Крусо: да бидеш еден на еден со природата. Но, вистината е дека дури и во градовите е важно да се знае што треба да се направи доколку се појави некој проблем.

Денес за вас издвоивме неколку такви совети:

Клучеви како алатка за самоодбрана

На интернет често кружи советот: Ако некогаш ве нападнат на улица, држете ги вашите клучеви помеѓу вашите прсти како да држиш боксирач. Но, сепак на тој начин ќе си ги повредите прстите. Плус, за да ги наместите прстите така ќе ви треба многу време, кое можеби нема да го имате. Многу поефективно е да ги држите клучевите како што би држеле нож или да ги држите во вашата тупаница.

Ако таксистот се однесува чудно

Пред да влезете во такси, запишете го бројот и регистрацијата. Ако таксистот почне да се однесува чудно, заѕвонете на некој што го познавате или едноставно преправајте се дека зборувате со некого. За време на разговорот на глас спомнете го и бројот на таксито.

Ако некој рече дека нема да ве допре, внимавајте

Обрнете посебно внимание на чудни, неизнудени ветувања. Ако некој ви рече (без каква било причина) дека нема да ве допре, тоа треба веднаш да ви го поттикне сомнежот дека ќе го направат токму тоа. Изјавите како оваа секогаш треба да го активираат вашиот аларм во главата.

Пари за итни случаи

Добра идеја е да скриете малку пари внатре во  футролата на вашиот телефон. Секогаш постои шанса итно да ви требаат пари. Да имате „пари за итни случаи“ може да ви биде ептен погодно за ако го изгубите паричникот.

Ефектот на толпата

Ако вам или на некој кој е со вас одеднаш му се слоши на јавно место, не барајте помош од сите луѓе околу вас во исто време. Наместо тоа, обратете му се на поединецот кој е најблиску до вас. Инаку, одговорноста ќе се „расплине“: луѓето ќе мислат дека некој веќе ја презел одговорноста за итниот случај и ќе продолжат да си одат.

Едноставно безбедносно правило за скали кое луѓето често го забораваат

Кога се симнувате или качувате по скали, НИКОГАШ не ги ставајте рацете во џеб, за да можете лесно да се фатите за гелендарот доколку се лизнете. Но, ако веќе паднете, вашите раце можат да имаат клучна улога при спречувањето сериозни повреди на главата.

Ако нешто ви се чини погрешно, бидете непристојни

Секогаш треба да бидете доволно храбри за да одбиете да поминете време со луѓе кои делуваат чудно. Ако се плашите да бидете сами во лифт со некој и чувствувате дека нешто не е во ред, не ги игнорирајте вашите инстинкти само за да не навредите некого.

(ВИДЕО) Девојка 50 часа бакнуваше автомобил, па и го дадоа бесплатно

Дилини Јајасурија е победничка на бизарно натпреварување во кое учествуваа 20 луѓе. Таа освои нова КИА Оптима LX. Слични натпреварувања имало и порано.

30 годишната Дилини Јајасурија од Остин, Тексас ја освои новата Киа. Возилото го доби откако го бакнуваше 50 часа. Киа натпреварувањето започна во понеделникот наутро, а во него учествуваа 20 луѓе. Правилата беа кристално јасно. Последната личност која по 50 часа ќе го бакнува возилото, ќе го добие бесплатно. Ако се случи после 50 часа да останат повеќе луѓе, победникот се бира со извлекување. Натпреварувачите имале пауза од 10 минути на секој час така што можеле да одморат или да се напијат вода. Во понеделникот навечер пет натпреварувачи се откажаа или беа дисквалификувани поради непочитување на правилата. Во вторникот останаа 11 натпреварувачи.

-Добив меури на усните, се пожали натпреварувачката Алисија Џанџакомо(21). На еден од натпреварувачите многу му поцрвене носот. Некои натпреварувачи автомобилот го бакнуваа со затворени очи, а други на ушите имаа слушалки и слушаа музика.

Откако поминаа 50 часа останаа уште седум натпреварувачи. Дилини Јајасурија имаше среќа и извлечено беше нејзиното име. За останатите натпреварувачи имаше утешителни награди, односно карти за концерт. Ова не е прво вакво натпреварување, Кина слично воведе уште во 2007 година. Ова натпреварување различно, затоа што се пренесуваше на Фејсбук.

Популарно