(ВИДЕО) Наоми Кембел : Се пробав, но не можам да ги откажам цигарите

Четириесетгодишната манекенка е позната по својот живот полн турбуленции. Гостувајќи во шоуто на Венди Вилијамс славната манекенка проговорила за новогодишните одлуки кои сака да ги спроведе на дело во 2017 година. Се чини дека за алкохолот, дрогата и пишењето во Новата година веќе нема место.

Celebs attends the Vogue Paris Foundation Gala at Palais Galliera on July 6, 2015 in Paris, France.
Featuring: Naomi Campbell
Where: Paris, France
When: 06 Jul 2015
Credit: WENN.com

**Not available for publication in France, Netherlands, Belgium, Spain, Italy**

- Сакам да престанам да пушам. Носев никотински фластери но не ми помогнаа, признала таа.

Наоми открила дека ќе почне со сеанси на хипноза кај доктор бидејќи е убедена дека е тоа единствениот начин да ги остави цигарите.

ФОТО: Вака изгледа Мелита без грам шминка

Иако веќе не се занимава со јавна професија, Мелита и понатаму сака да го привлече внманието. 

Затоа редовно објавува фотки на социјалите мрежи каде секогаш е нашминкана и дотерана.

Овојпат таа ги изненади своите фанови и објави фотографија од себе си во теретана, во спортска облека и без шминка.

Еве како Мелите изгледа и во вакво издание:

ФОТО: Ријана се здебели до непрепознавање

Светски популарните жени тежнеат својот изглед да го доведат до совршенство. Постојани тренинзи, третмани во салони за убавина, фотошоп при фотографии, а некои и хируршки зафати. 

Ријана нема пластика, но по се изгледа заборавила да ја посети теретаната подолго. Тука ни фотошоп не помага.

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

(ФОТО/ВИДЕО) Кендал го покажала задникот и фановите ја нападнале: "Си го зголемила"

Во последно време во кланот Кардашијан-Џенер најмногу се зборува за Ким, Клои и Кајли, поради гласините за бременост. Манекенката Кендал одлучила да привлече и малку внимание на себе.

21-годишната Кендал Џенер објавила провокативна фотографија на Инстаграм на која позира во тренди црвен "baywatch" костим за капење. Манекенката ја потегнала едната страна од костимот и го покажала задникот, а лицето не го покажала. 

Додека нејзините сестри Клои и Кајли се во центарот на вниманието поради гласините за бременоста, и Ким која признала дека чека принова со помош на сурогат мајка, Кендал останала "на страна". 

Но, на своите профили на социјалните мрежи и натаму објавува провокативни и секси фотографии, кои ги развеселуваат нејзините бројни фанови. 

Сепак, некои од фанвоите се убедени дека Кендал, по примерот на своите сестри, го зголемила задникот. 

"Дали го среди на Фотошоп или го зголеми", ја прашале фановите кои заклучиле дека нејзиното тело е сосема поразлично на Инстаграм отколку во живо. 

Нејзината полусестра Клои исто така ја обвинуваат дека го "преработува" телото пред да објави фотографија на Инстаграм, а неодамна била и фатена во тоа "злосторство". 

Клои до толку ја стеснила својата половина што ги избришала прстите на своето момче Тристан Томпсон. 

Популарно