ВИДЕО: Погледнете какво роденденско изненадување му приреди Џихан на Озан!

Актерите Бурак Тозкопаран и Еркан Петекаја кои во турската серија „Парампарче“ играат татко и син во улогите на Џихан и Озан и во приватноста се блиски како и во филмот.

erkan-petekaja-serija-turska-paramparcad-1468958114-953249-1

На нивните Инстаграм профили обожавателите имаат можност почесто да гледаат и нивни заеднички моменти и кога камерите не се вклучени.

Па така, пред неколку дена Озан или актерот Бурак имаше роденден, а Еркан го изненади со својата појава и подарокот.

Имено, тој неочекувано се појавил во ресторанот каде бил присутен Озан и го изненадил со роденденска торта со свеќи.

Ова видео е потврда дека актерите се исто толку блиски како и во сценариото на популарната серија.

„Тато умре, јас сум виновна“

Смртта на Богуљуб Митиќ утрово ја потресе Србија, а покрај неговите најблиски, оваа тажна вест тешко ја примил и неговиот најдобар пријател Ивица Цветковиќ, со кој биле нераздвојни.

Ивица објаснил како поминал вчерашниот ден, кој го поминал со неговиот најдобар пријател.

-„Последните три дена беше настинат. Вчера дојдов со такси до кај него, требаше да одиме во Нови Сад. Видов дека не се чувствува најдобро, тешко дишеше. Отидовме до еден локален кафе бар да поразговараме, му реков да го однесам на лекар, па потоа да одиме во Нови Сад, меѓутоа тој не сакаше, рече дека му е подобро и дека му треба само малку воздух, дека се ќе биде во ред.“ - раскажал Ивица.

„Отидовме во Нови Сад и бевме на ручек со пријатели. Се вративме, јас го замолив да вози, но тој не можеше, рече дека не му е добро. Но, нормално разговаравме, како и секој ден. Го довезов дома околу 23 часот и се договоривме сабајлето да пиеме кафе. Колку што знам беше буден до 1 часот, а потоа ќерка му отишла да спие, а тој останал. Утрото го слушнав неговиот повик, но на телефон беше неговата ќерка Наталија. Ми кажа да дојдам, бидејќи татко ѝ починал. Ми кажа дека во станот е сама со една сосетка и ме молеше да дојдам. Ми велеше дека тоа што тој е мртво е нејзина вина, бидејќи не останала будна со него.“ - изјавил Иивца и додал дека Наталија мртвото тело го пронашла во 7 часот утринава.

Докторите рекле дека станува збор за срцев удар, дури можеби и 4. Најверојатно причина за тоа е вчерашното време, неговата килажа, настинката, се се собрало.

Погребот ќе биде утре околу 17 часот.

ФОТО: Ракот е минато - емотивна фотка на Шенон Доерти

Шенон Доерти ја покажа својата прекрасна, кадрава коса, само неколку недели откако објави дека ракот се повлекол.

Актерката и нејзиниот сопруг Курт моментално се на одмор, на плажа во Мексико, заедно со нивното кутре.

46-годишната Шенон се пошегува дека со сопругот почнуваат да си личат еден на друг, заради прекрасните црни локни.

Една недела пред свадбата: Еве каде Бали Бег и вереницата ќе го поминат медениот месец!

Еден од најпопуларните турски актери кој стекна голема популарност, Бурак Озџивит, познат како Бали Бег на 29. јуни ќе го каже судбоносното „да“ со својата колешка Фахрије.

Додека се спрема раскошната свадба која ќе се одржи во величествената историска палата од крајот на 19. век позната како Саит Халим пашина вила, сместена на самата обала на Босфорот на европската страна на Истанбул, идните сопружници испланирале и романтично брачно патување.

Ден после свадбената церемонија на која ќе присуствуваат околу 500 гости, младенците ќе отпатуваат на меден месец. Дестинацијата според нивните желби е и една од најпопуларните меѓу познатите, со оглед на убавината која таму ги очекува, не е ни чудно што се одлучиле медениот месец да го поминат таму.

Бурак и Фахрије првите денови од бракот ќе ги поминат на преубавите Малдиви. Поради бројните работни обврски на ова патување ќе поминат само четири дена, кога ќе мора да се вратат во Турција и актерот да продолжи со работата на неговите проекти.

Иако имале понуда од спонзори да им ја финансираат свадбата, која е главна тема во Турција, парот одлучил дека од својот најважен ден нема да прави сензација за јавноста и маркетинг, па гламурозната прослава ја организирале на сопствен трошок.

Популарно