ВИДЕО: ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ - Вака американски полицаец апси средношколкаамерикански полицаец апси средношколка

Видеото од полицикса акција во средно училиште во САД се рашири на интернет. Бруталниот полицаец веднаш по инцидентот бил суспендиран.

За куќата секогаш да ви биде богата: 10 народни верувања за привлекување пари!

1. Кога ќе позајмувате пари и барате покачување

Покачувањето треба да го барате во среда за време на денот. Не позајмувајте пари на пријателите и познаниците во вторник. Како што се верува, наутро треба да давате и земате заем, затоа што било какви операции со пари кои ги извршувате навечер водат во пропаст. Обидете се никогаш да не барате заем, а често давајте пари на оние кои од вас бараат бидејќи така ќе ги програмирате да ви се вратат на друг начин.

2. Платата треба да преноќи

За парите кои сте ги заработиле да ја засакаат вашата куќа, оној ден кога ќе ја добиете платата немојте да трошите ниту денар. Целата сума, според верувањето, треба да преноќи во вашиот дом.

3. Што не се позајмува на соседите

На соседите не треба да им позајмувате леб или сол бидејќи паричната сигурност може да го напушти вашиот дом.

4. Куќни правила за полн буџет

Пари нема да има ако ги чистите трошките со рака.

5. Кога џебовите носат пари

Џебовите од облеката која виси во орманот наполнете ги со метални и книжни пари. Парите не сакаат скинати џебови или испаднати копчиња.

6. Старо верување за метлите

За во куќата да има пари, метлата треба да ја поставите со дршката надолу.

7. Направете триаголник од 10 денари

Во најмалата преграда од паричникот чувајте банкнота од 10 денари свиткана во триаголник. Исто така, во паричникот треба да постои и среќна монета - први заработени пари или добиени од добар човек. Таа монета не треба да ја трошите - таа е талисман на финансиската сигурност. Во спротивно, парите може да се налутат и да не доаѓаат до вашите раце.

8. Чување монети

Никогаш не го чувајте паричникот празен, во него нека има барем по некој денар. Сите пари мора со главната страна да бидат свртени кон газдата.

9. Не крадете туѓа среќа

Добиените пари на коцка, нечесно заработени, најдени или искинати, не носат среќа и затоа не треба да ги задржувате во вашиот паричник. Поделете ги со сиромашните или брзо потрошете ги.

10. Чувајте крупна банкнота

Во куќата или станот година дена треба да чувате крупна банкнота, која ќе се наполни со вашата енергија и ќе почне да привлекува пари.

Актерката од турските серии на Сител го изневери сопругот - си фати 10 години помлад бизнисмен

Турската актерка која има огромна популарност, а ние ја запознавме по бројни улоги во сериите на Сител, го изневери сопругот со 10 години помлад бизнисмен.

Убавата Туба е фатена со млад бизнисмен, Умут, со кој разменувала нежности пред ресторан, поради што пукна и нејзиниот брак.

Тие биле фотографирани од фоторепортер на Хуриет, но набрзо бизнисменот му се заканувал да му ги даде фотографиите.

Таа беше во центар на вниманието откако се појави веста дека се разведе од својот сопруг со кој се венчаше во 2011. година, и со кој има близначиња.

Популарната Аси која ја гледавме на Сител, има низа скандали зад себе.

Стопена од срeќа: Свекрвата и напиша на Тамара специјална посвета на Фејсбук!

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар.

Сите велат дека времето лета брзо, а така е и за Тамара и Мачка кои беа во фокусот на медиумите на овој ден кој како да беше вчера. Кружеа многу фотографии, коментари и честитки, а денес на истиот датум на Тамара и Мачка прва им честита среќната баба на Хана, односно мајката на Александр, а свекрвата на Тамара.

-Среќна годишнина мили мои, уште многу години да се заедно, напиша баба Софија и посветата ја дополни со бакнежи и срценца.

За дополнително да ја израдуваат, пејачката и нејзиниот сопруг пред неколку дена ја однесоа Хана кај баба во Гевгелија, па заеднички прославија за проодувањето на малата принцеза и нејзината крштенка.

За овие две години брачен живот, младите сопружници го добија најубавиот подарок – Хана, а што друго освен уште една ваква среќа би можеле да посакаат за себе!

Популарно