(ВИДЕО) ПОТЕГ КАКО ИЗВАДЕН ОД „МАТРИКС“: ММА-борец ги шокира и својот противник и целата публикa

Борбата меѓу Рафаел Физијев и Сорграв Печинди се одржа во рамките на финалето на турнирот Маи Таи, а на социјалните мрежи стана хит само поради еден потег.

Имено, Физијев успеа со неверојатна вештина да избегне еден удар со нога зададен од страна на противникот, што многумина ги потсети на сцените од култниот филм „Матрикс“ и зафатите што главниот протагонист Нео ги правеше во овој серијал.

Погледнете во продолжение...

ВИДЕО: Балистите го почнаа дивеењето,Милано под нивна окупација

 Утрово во Милано пристигнаа 20тина автобус со навивачи на Шкендија, каде вечерва тетовскиот тим ќе се соочи со Милан, во рамките од плеј-офот на Лигата на Европа. 

Популарните „Балисти“ веќе цело попладне лудуваат по улиците на прекрасниот италијански град, а главниот настан се случи на плоштадот „Дуомо“, каде ја запалија атмосферата пред да се упатат кон легендарниот „Сан Сиро“. 
Мечот меѓу Милан и Шкендија својот почеток ќе го има од 20.45 часот. 


Kastriot Tusha kendon me Ballistet para... by GazetaExpresscom
 


Atmosfera nga "Ballistet" para ndeshjes ne... by GazetaExpresscom

(ФОТО) Еве како Милан ѝ одговори на Шкендија за видеото

Италијанскиот клуб Милан и одговори на Шкендија на видеото со кое тетовскиот тим сакаше да се претстави пред италијанскиот гигант.

Тетовци вчера објавија видео во пресрет на натпреварот со Милан, а тоа видео го привече вниманието на јавноста и медиумите во земјата, но и во регионот.

Видеото стигна и до официјален Милан, па откако го видеа видеото, од официјалниот профил на клубот беше оставен коментар на Фејсбук.

-Здраво Шкендија. Голем дух за здраво натпреварување! Ќе ни биде задоволство да ве пречекаме на Сан Сиро во четврток. Се гледаме пријатели, гласеше коментарот на италијанскиот клуб.

Ѕвездата на манчестер сити обвинет од проститутка, откако не и платил за услугата

Рахим Стерлин ѕвездата на Манчестер Сити е во уште една каша откако елитна проститука го обвини дека не и платил откако му ја пружила бараната услуга.

Наводно Стерлинг ја поминал ноќта со проститутката во хотел во Лос Анџелес и и оставил 2000 долари, наместо договорените 4000.
 

 

Windy Af #mykonos 🌞💨

A post shared by Tabby Brown 🇬🇧 (@tabbybrown) on

„Тој е милионер, но е многу скржав“, изјави проститутката за британските таблоиди и очигледно сака да му се одмазди со тоа.

За Стерлинг ова не е прв секс скандал, бидејќи неговото име и во минатот беше во жолтата штампа за прељуба.
Пред две години, кога неговата сопруга беше бремена, Стерлинг помина ноќ со Плјебој зајачицата Таби Браун.

 

@paigemilian ❤️

A post shared by Raheem Sterling x 😇 (@sterling7) on

Популарно