ВИДЕО: Потегот на Антиќ во ТОП 5 во финалето

Македонскиот центар одигра одличен меч, но неговиот Фенербахче не успеа да се искачи на врвот од Европа.

370850-antikj-so-fenerbahche-protiv-real-m-vo-14-finaleto

Фенербахче и Перо Антиќ не успеаа да дојдат до трофејот откако во продолженијата беа поразени од екипата на ЦСКА Москва.

Антиќ одигра одлична партија за минутажата која ја имаше, постигна 16 поени за 17 минути и општ впечаток е дека Обрадовиќ погреши што не го остави повеќе на паркетот.

Еден од поените на Антиќ беше атрактивното забивање кое се најде меѓу најдобрите пет потези на финалето.

(ФОТО) Роналдо не доаѓа во Скопје, но јаде тетовски грав: Македонци се мајтапат со фудбалерот на Инстаграм

По личната турнеја која ја има во Кина и не приклучувањето на Реал Мадрид во европскиот пријателски турнир на американско тло, се појавија шепкулации во јавноста, дека сепак Кристиано Роналдо порано ќе го заврши одморот и ќе се приклучи на кралскиот тим за натпреварот од Супер купот против Манчестер Јунајтед во Скопје.

Сепак едно е сигурно, доручекот кој го јаде Кристијано Роналдо не е супа туку е грав, а во продолжение погледнете ги коментарите кои станаа хит на социјалните мрежи.

(ФОТО) Девојката на Стојанче Стоилов се соблече во бикини

Ракометарот Стојанче Стоилов кој ги брани боите на Вардар, веќе подолго време е во врска со струмичанката Катерина. 

Деновиве тие се на одмор, а девојката на Столе ја искористи приликата да се соблече во бикини,а тој јавно да ја покаже на Инстаграм. И двајцата се прекрасни, како од шпанска серија.

ФОТО: Јариќ си најде замена за Лима

Ако некој помисли дека Јариќ тагува поради новата љубов на неговата поранешна сопруга Адриана, сигурно се излажал.

После посетата на Србија и одморот во Црна Гора, тој ужива во Мајами, каде што папараците го фатиле со згодна бринета.

Не е познато за кого се работи, но според изгледот може да се заклучи дека девојката се занимава со манекенство.

Популарно