ВИДЕО: СИЛЕН БЛЕСОК НА НЕБОТО: Објавен моментот на падот на рускиот авион во Црното море

На видеото се гледа силен блесок на небото пред падот на леталото.

Руските медиуми објавија снимки од падот на авионот Тупољев 154 кој денеска се урна во Црното море по посетувањето од Сочи.

На видеото се гледа силен блесок на небото пред падот на леталото.Погледнете како изгледаше падот.

(ВИДЕО) МУ СЕ СМАЧИ И НА АЛАХ – Руски тенк во кој беа терористи се разнесе самиот

На интернет се појави снимка на која се гледа како од советскиот тенк Т-55 пукаат сириски милитанти.

Тенкот очигледно бил во дефект и наместо да испали ракета, тој се запали. Снимателот кој не го очекувал таквиот развој на настаните, побрзал да побегне од запалениот тенк на безбедно растојание.

Агент на МИ5 призна дека ја убил принцезата Дијана!

80-годишниот пензиониран агент на британските тајни служби МИ5 Џон Хопкинс признава дека извршил серија на убиства. Тој тврди дека му остануваат уште неколку недели живот и не сака да го напушти овој свет, однесувајќи ја вистината во гробот, соопштува британскиот медиум Culture Shock TV.

Хопкинс тврди дека учествувал во 23 убиства организирани од британската тајна служба и исполнети во периодот од 1973 до 1999 година.

Меѓу овие убиства е и она на принцезата Дијана. Џон Хопкинс работел како оперативен агент во МИ5 38 години, како и тоа во овој период тајната служба на Велика Британија често му наредувала да врши дискретно убиство на одредено лице, за кое се сметало дека претставува опасност за националната безбедност на Обединетото Кралство.

Како машински инженер и експерт за оружје Хопкинс тврди дека има големо искуство во убиства со конвенционалните методи, вклучувајќи и употреба на хемикалии и отрови.

Поранешниот британски разузнавач објаснува дека бил дел од седумчлената група оперативни агенти на МИ5, кои биле натоварени да вршат политички атентати на територијата на Велика Британија. Од неговите искази станува јасно дека повеќето од жртвите биле политичари, новинари и лидери на политички партии.

Во однос на принцезата Дијана Хопкинс тврди дека таа е единствената жена жртва на нападите, кој тој ги извршил и единствен член на британското кралско семејство. Таа е единствената жртва, за чија смрт беше нарачано директно од самиот кралско семејство, нагласува Хопкинс.

“Дијана беше убава и љубезна жена”, вели тој и додава дека според него таа беше закана за британската круна. “Кралското семејство располагаше со докази дека таа има намера да се разведе со принцот Чарлс. Знаеше премногу тајни кои се однесуваат за кралското семејство. Мојот шеф ми кажа дека таа мора да умре.

Добил директна наредба од принцот Филип и моравме да направиме така што да изгледа како несреќен случај. Никогаш пред тоа не бев убивал жена, уште помалку принцеза, но ја исполнив заповедта. Го направив ова за кралицата и за земјата. Следната фаза од задачата ги вклучуваше медиумите кои многу добро ги исполнија својот дел од работата “, раскажува Хопкинс.

Поранешниот британски разузнавач ги поминува последните денови дома, но вели дека по овие откритија се очекува да биде уапсен. Хопкинс тврди исто така дека секоја истрага во врска со оваа афера би било тешко да се докаже и “многу компликации”, бидејќи пишувани докази во МИ5 нема, а освен тоа речиси сите негови колеги починале.

ФОТО: Ова се ќерките на Путин

Владимир Путин прв пат јавно проговори за ќерките на крајот на традиционалната годишна конференција.

Поранешниот КГБ-ов агент кој владее со Русија од 1999 година во оваа ретка прилика прв пат проговори јавно за своите ќерки, соочен со прашањата на новинарите на крајот на традиционалната годишна конференција.

Тој рече дека Марија Путина(32) и Екатерина Путина (31) живеат во Русија, но нивниот избор бил да се засолнат од очите на јавноста и политиката.

-Тие ги прават првите чекори во своите кариери и добро напредуваат.Не биле деца на ѕвезда, никогаш не уживале во камерите и рефлекторите вперени во нив.Тие само сакаат да го живеат својот живот-изјави харизматичниот Путин.

Путин ќерките ги добил во бракот со поранешната жена Људмила од која се развел 2014 година, иако постојат шпекулации дека со друга жена има уште една ќерка и син.

-Не само што живеат во Русија, тие никогаш не се образувале никаде надвор од својата земја. Горд сум на нив бидејќи продолжуваат да студираат и работат, а моите ќерки течно зборуваат три европски јазици-додал тој.

Иако тоа Путин не го потврди, медиумите пишуваа дека Марија завршила медициснки факултет во Москва. Марија наводно се омажила во 2012 година, а податоците за нејзината професија и приватен живот се строго чувана тајна на моќниот Русин, кој напросто не сака да влегува во детали или да ги открива на јавноста.

Другата ќерка Екатерина, својата приватност наводно успеала да ја заштити со користење на презимето Тикхамова, кое го зела од баба и. Таа е вработена на московскиот универзитет, каде работи како заменичка на проректорот. Дипломирала ориенталистика, после што ја продолжила кариерата факултетот, каде подоцна и се вработила.Омажена е за богат руски банкар, 33 годишнито Кирил Шамалов, чиј татко е дологодишен пријател на Путин. Таа е и акробатка.

Популарно