ВИДЕО: Трешти музика по полноќ во Битола - граѓаните не можат да спијат

Наша читателка, која сакаше да остане анонимна, ни испрати неколку видеа од полноќниот „џумбус“ во Битола. Вели не може да се спие, бидејќи музиката од „Pub Connect“ е премногу гласна.

Таа веќе пријавила во полиција, но од таму и рекле дека локалот може да работи до 1 часот по полноќ, пред и во текот на новогодишните празници.

Новогодишнита атмосфера и празниците се убав дел од годината при кој забораваме на повеќето од проблемите, но тоа не значи дека некој треба да страда од нашето забавување.

Испратено од Анонимна

ВИДЕО: Дечките кои ги знаете од дискотеките низ Македонија со „Списак разлога“

„Амазон бенд“ е музичко дуо од Виница составено од Мартин Атанасовски - вокал и гитара и Васко Велинов - клавијатура.

Активни се со свирки по ноќни барови и дискотеки низ Македонија.

Ова е нивниот прв видео кавер на песната "Списак разлога" од групата Ван Гог.

За аудиото, мастерингот и едитирањето на видеото се погрижи Петар Хаџиев а видеото е дело на Дарко Тошиќ.

Испратил: Мартин

ВИДЕО: Поледнете што направи овој Македонец од искористени пластични шишиња

Место да ги фрли, Дејан Киревски реши од пластичните шишиња да направи нешто корисно и креативно.

Како и многу пати до сега тој ја покажа својата мајсторија. Погледнете?

Испратено од Дејан

ВИДЕО: Неверојатна транформација на овој Македонец - од слабичко момче, до ЅВЕР

Ратко Костов ни го испрати видеото на кое е снимена неговата неверојатна трансформација за неколку години. Веруваме дека ќе успеел и многу побрзо ако немал забрана од родителите да посетува теретана и ако не следувала повреда по која морал да паузира 4 месеци. Сепак, на крајот упорноста се исплатела, па денска Ратко е горд на својот подвик и телото.

Испратено од Ратко

Популарно