(ВИДЕО) ВИСТИНСКА ДРАМА ВО „Јас имам талент“ – Беше сигурен дека испаднал, а 3 секунди подоцна беше НАЈСРЕЌЕН НА СВЕТОТ!

Вистинска драма настана во емисијата „Јас имам талент“, кога Нуредин Сајех, натпреварувач од Тунис, почна да плаче затоа што беше убеден дека испаднал и дека Ана Николиќ со притискањето на златниот тастер ќе го елиминира….

Нуредин, кој сите ги воодушеви со својата танчерска точка, очигледно не беше најдобро запознат со правилата и кога Ана ја стави раката на златниот тастер го прашала: „Дали знаеш што ќе се случи ако го притиснам ова копче?“, Сајех заплака и праша: „Дали е тоа затоа што дојдов сам?“…

Неколку секунди подоцна, се се промени, кога свати дека иде директно во полуфиналето…

Погледнете како тоа изгледаше:

(ВИДЕО+ФОТО) Лелек и солзи…: Збогум, златен гласу – стотици емоционално се простија од пејачката О’Риордан

Стотици луѓе се собраа во селото Балибрикон, Ирска, за последен пат да ја испратат пејачката The Cranberries Долорес О’Риордън, пренесе телевизискиот канал RTE. Церемонијата во црквата, во која Долорес некогаш пеела, беше отслужена од архиепископот Кирон О’Рејли и свештеникот Лиам Мекнамара, кој е близок пријател на ожалостеното семејство. Токму тој во 1994 година ја венча О’Риордан за поранешниот сопруг Дон Бартон. На погребот присуствуваа мајката на пејачката Ајлин, браќата и сестрите и нејзините деца.

На испраќањето на пејачката, беа колеги, претседателот на Ирска, Мајкл Хигинс и многу други познати личности. Нејзиниот поранешен сопруг исто така присуствуваше на церемонијата.

Според RTE, Долорес ќе биде погребана до нејзиниот татко, Теренс.

“Загубата не може да се опише со зборови. Нејзиниот добар и убав глас освои безброј обожаватели. Тешко е да се бројат луѓето што ги спаси од темнината од депресијата “, рече Лиам Макнамара.

 

(ГАЛЕРИЈА) ФРАНЦ: Три години поминаа откако ми го украдоа Нокаут, барем една добра песна да издадеа!

Владимир Крстевски – Франц деновиве преку Фејсбук го обвини ексколегата и кум Пере за кражба на брендот Нокаут и бендот.

“Три години поминаа од кога ми го украдоа брендот и бендот, барем една добра песна да издадеа”, напиша Франц, а постот предизивка лавина коментари и реакции од фановите.

Инаку, поранешните другари ја “спукаа” во 2015 година, веднаш откако Франц го напушти составот отиде да живее во Лос Анџелес, а Пере заедно со старо-новиот состав организираше голем концерт во ВИП Арената “Борис Трајковски” во Скопје.

“Полно срце со тага и очај во празна сала! Од нивната “позитива” отидоа во минус негатива! Драго ми е што публиката не беше изиграна и прелажана овој пат… затоа што од некогашниот Нокаут што сите го знаеме остана само “Н”! Или “фронтменот” Пере Панта Реи со платените музичари – ПантаРеиковци. Е ајде сега пробајте да видам дали можете да сокриете ваква беда, не ве ни спасија гратисите да ја

наполните салата… уште на Холивуд булевар фалеше да ги раздавате… Ах лакомијо, лакомијо, следен пат на СТАДИОН!!!! Еднаш ти кажав екс куме, без крилја не се лета… али ти не послуша… на што ќе се радуваш сега???”!”, му порача сопругата на Франц на Пере веднаш по концертот, додека, пак, Пере веста за нивното разединување за ВЕЧЕР рече: “Додека сум јас жив, Нокаут постоел и ќе постои. Втората постава од 2005 година работеше со 9 члена се до 2011 година кога Луај Реџепов како гитарист ја напушти групата. Кон крајот на 2014 година бендот го напушти уште еден гитарист – Франц, па сега сме седумчлен бенд и звучиме покомпактно од кога било!”

(ВИДЕО) По Гоца Тржан, на ред е и Цеца да се фати за глава: Анета Молика

Фолк-пејачката Анета Мицевска откако стана ексклузивец на  „Гранд-продукција“ повеќе се зближи и со колегите од соседството. Па така, на еден свој настап, Анета беше во друштво на балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, а тоа не пропушти да го овековечи и на фотографија која ја објави на својот профил на Фејсбук.

Инаку, ве потсетуваме на настапот на Анета по кој остана запаметена во соседството…

Популарно