(ВИДЕО) Застана на банкомат да подигне пари - Кога ќе видите што направи овој Кинез ќе падбнете од столче!

Тешко е да не бидете параноични кога ќе застанете на банкомат за подигнете пари, посебно доколку во ваша близина се наоѓаат некои сомнителни лица.

Да е биде паметен и спремен во текот на подигнување на пари од банкомат секогаш е добра идеја, но овој Кинез од следното видео пронајде до сега невиден начин како од останатите луѓе да го сочува совојот ПИН број.

Погледнете го видеото:


Assian pin protect by coolPick

(ВИДЕО) Иниеста се збогуваше: Сам седеше на „Ноу Камп“ и неколку часа по завршување на натпреварот

Големиот Андрес Иниеста (34) можеби и најдобриот играч за врска во нашето време, вчера го одигра последниот 674 натпревар во дресот на Барселона.

Новиот шампион го победи Реал Сосиедад со голот на Фелипе Кутињо, но 90.000 гледачи дојдоа да се простат од играчот кој во Барселона помина 22 години.

После доделувањето на пехарот Иниеста одржа и проштален говор на „Ноу Камп“.

„Ова беа 22 прекрасни години и ми беше чест да ги бранам боите на овој клуб, за мене најголем на светот. Сакам да им се заблагодарам на сите соиграчи и на сите вас што сте денес тука. Сакам само да кажам дека моето срце ќе биде тука засекогаш“, низ солзи зборуваше Иниеста.

Колку на Иниеста му е тешко простувањето од Барселона говори и фотографијата на која е „уловен“ како сам седи на тревникот на „Ноу Камп“ и неколку часа по празнењето на стадионот.

Можете ли да препознаете Македонец на плажа?

Доаѓа лето а со тоа и планот за одење некаде на одмор по можност на море. Припремата пред тргање е сосема типично Македонска. Доколку се оди со сопствена кола се носи и приколка ама не камп туку приколка за товарање натоварена со патлиџани краставици лански ајвар јуфки тарана и околу 20 литри ракија. 

Кога се оди на плажа се оди пред изгрејсонце за да фане слободно место со себе се носи маси и столеви и реквизити за мезе + ракија. Само децата на Македонците до 10 годишна возраст се пиштол голи на плажа затоа што се деца. Од време на Време се дере по децата ама спопатно во дерењето им ја пцуе мајката во сите можни варијанти. МАЈМУН ЕДЕН НЕ ОДИ ВО ДЛАБОКОТО АКО СЕ УДАВИШ ЌЕ ТЕ СКРШАМ ОД ЌОТЕК. Додека мажот пие ракија и бистри политика со некој Некој друг македонец или србин и кажува колку се грците расипани а е на одмор во грција, Жената на плажа си наоѓа обично и таа некоја србинка македонка итн и прави муабет какви се комшиите од зградата или па за некоја турска или индиска серија + за на фејзбук прави околу 700 слики на ден. Доаѓа некое од децата ТАТООО САКАМ СЛАДОЛЕД ПОЧЕКАЈ ДА ЈА ДОПИЈАМ РАКИЈАТА. МАМООО САКАМ СЛАДОЛЕД, ЗНАЧИ ГОВЕДО ЕДНО ЗАРЕМ НЕ ГЛЕДАШ ДЕКА ПРАВАМ МУАБЕТ, ПОСЛЕ ЌЕ КУПИМЕ! Како и да е каде и да одите на одмор убаво да си поминете.

Пороен дожд, град и грмежи!

Времето денеска во утринските часови ќе биде малку до умерено облачно, а во текот на денот ќе има зголемување на облачноста.

Во попладневните часови ќе биде променливо облачно, наместа ќе има нестабилна облачност, со пороен дожд, грмежи, како и засилен ветер.

Особено нестабилно се очекува да биде во централните, источните како и во западните делови на земјава, каде е можна и појава на град. 

Ќе дува умерен југоисточен ветер. УВ иднексот ќе изнесува шест.

Утринските температури ќе се движат од седум до 15, а дневните од 22 до 27 степени. 

Во Скопје попладне ќе има слаб развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 26 степени.

Следните денови во попладневните часови повторно на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат изразени и во форма на невреме. Помалку услови за нестабилност се очекува да има во вторник, а поизразена в четврток и в петок.

Популарно