ВОНРЕДНА ВЕСТ: Дојава за бомба во авион кој требало да полета од „Александар Велики“

Објавено на 23 ноември 2016, 23:23

СПОДЕЛИ:

Телевизија Нова ексклузивно од свои извори дознава дека вечерва авион на Туркиш ерлајнс бил спречен да полета од скопскиот аеродром „Александар Велики“ поради дојава за бомба.
aerodrom-aleksandar-veliki-1-640x331
Повеќе информации и детален извештај погледнете во вестите на ТВ Нова во 22 часот.

СПОДЕЛИ: