(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Синот и се удавил додека таа пишувала порака

Едно момче се удавило во базен, додека неговата мајка била на само неколку метри оддалечена од него.

Снимката од еден базен во Кина прикажува дете старо четири години како се обидува да се одржи на површината, додека неговата мајка стои во вода, свртена со грбот.

Мајката пишувала порака на телефон, не гледајќи што се случува со момчето.

Потоа, додека нејзиниот син се уште се борел, таа си заминала како ништо да не се случило, не вртејќи се да види што е со детето.

(ФОТО) Вељко Ражнатовиќ ја запроси девојката

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се вери со својата девојка Богдана Родиќ и тоа веднаш го објави на социјалните мрежи.

Младиот боксер на својот профил објави фотографија од својата девојка која со гордост го покажува својот веренички прстен.

На три, четири, сега или одма? Да – напиша Вељко.

Младиот пар веднаш доби честитки, а меѓу нив може да се пронајде и честитката на Анастасија Ражнатовиќ која напиша – Сега е и официјално снаа. Честитам.

 

Hocemo na tri, cetiri, sad ili odmah? #yes ❤️💍

A post shared by The Tiger- B P (@aceisb4ck) on

(ВИДЕО) Македонката се расплака и „растури“ на сцена - Балканот се поклони

И покрај тоа што "Пинковите ѕвездички" повеќе не се емитуваат на македонските телевизии, сепак македонските фанови со задоволство го пратат шоуто преку кабловските оператори и интернет видеата.

Во најновото издание од најновата сезона на Ѕвездичките, настап на нашата Миа Мустафа. "Полско цвеќе" од легендата Проески беше првата песна со која Миа се претстави пред жири комисијата. Може малку го заборави текстот, но одлично се снајде на сцена и се "извади" како што тоа го прават само најголемите и нахрабри светски музички ѕвезди.

Песната ја погоди нашата Македонка која не можеше да ги сокрие солзите на сцена, и токму тој настап и тие моменти ги разнежнија срцата на сите оние кои со задоволство уживаа во нејзиниот моќен настап. Миа "растури" со "Полско цвеќе", а ја зацврсти својата вечерна позиција со втората песна - "You know, I am no good".

- Ти пееш како пејачка која од настап во настап е сѐ поискусна и поискусна. Песната на Тоше ја отпеа со отворен глас, а онаа другата ја пееше во фазон на Ејми Вајнхаус и потполно нѐ убеди дека настапуваш како на светска сцена. Облечена си како на доделување на светски награди. Сѐ што е поврзано со тебе е на вистинскиот пат - искоментира Леонтина.

Сите петки од стручното жири и громогласен аплауз на крајот од двата настапи. Миа покажа и докажа дека гордо го следи патот на нашите претходни учесници како Трајче, Мартија и Антониа. Натпреварот за неа продолжува и во шестиот круг сѐ до големото финале, за кое држиме палци.

(ФОТО) Гаќичките на Рита Ора на мегдан

Кога Рита Ора се срамела да покаже повеќе од своето тело на јавноста, па тоа да го стори сега?

Во бел фустан од тантела преку кој можете да погледнете и малку повеќе од што треба, вчера вечер Рита е забележана на суши вечера со новото момче Ендрју Ват.

За гламурозниот изглед на пејачката, придонесоа и сребрените обетки, како и белата наметка која ја носеше на себе.

Во претходно интервју, таа изјави дека со новото момче поминуваат добри заеднички моменти и дека им е убаво. Тие се заедно уште од декември кога таа ја објави јавно врската на својот Инстаграм профил.

Популарно