(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Синот и се удавил додека таа пишувала порака

Едно момче се удавило во базен, додека неговата мајка била на само неколку метри оддалечена од него.

Снимката од еден базен во Кина прикажува дете старо четири години како се обидува да се одржи на површината, додека неговата мајка стои во вода, свртена со грбот.

Мајката пишувала порака на телефон, не гледајќи што се случува со момчето.

Потоа, додека нејзиниот син се уште се борел, таа си заминала како ништо да не се случило, не вртејќи се да види што е со детето.

(ВИДЕО) Одлучиле да се фотографираат заедно, а кога виделе што има на фотографиите, веќе не можеле мирно да спијат!

Додека ги правеле овие фотки, не забележале ништо чудно.

Подоцна, откако ги погледнале, забележале неверојатни детали кои ги преплашиле на смрт!

Под секоја слика ќе видите каде се наоѓа скриениот хорор.

Погледнете…

(ВИДЕО) Баба (68) се појави во „Јас имам талент“, а кога започна да се соблекува сите занемеа

Натпреварувачкото шоу „Јас имам талент“ покажа дека разни луѓе имаат неверојатни таленти, од пеење, танц до акробатика, магија и многу друго. Сепак, би кажае дека најмногу не изненадуваат оние од кои такво нешто најмалку би очекувале.

На една од аудициите, се пјавила баба во пензија, која има 68 години, но која била самоуверена дека би можела да победи. Изгледала како секоја просечна бабичка, со соберена коса, широка облека во џемпер, но кога започнала со настапот сите занемеле.

Првин започнала да се соблекува, а потоа и покажала зошто дошла.

Во снимката можете да го видите нејзиниот, но и уште два други кои целосно го воодушевиле жирито, а веруваме дека ќе ве воодушеват и вас.

Овие жени доживуваат оргазам додека вежбаат – еве зошто и како!

Оргазмите кои се стимулирани со вежбање во научната литература се спомнуваат повеќе од 50 години, а се викаат корегазми.

Прв пат овој термин го употребил сексологот Алфред Кисеј во 1953-та година во книгата за сексуално однесување кај жените.

Тој заклучил дека само 5 проценти од жените тоа го доживуваат.

Многу од нив ќутат за тоа поради тоа што им е непријатно со што тој податок сигурно е многу повисок.

Истражувањето кое е објавено во 2012-та година во кое учествувале 530 жени покажало дека 246 од нив доживеале оргазам за време на вежбањето.

Второто истражување кое е спроведено на Универзитетот во Индијана открило дека најголема шанса за жената да доживее оргазам е додека вози велосипед, вежба јога, дига тегови или трча.

Најчесто тоа се случува кога се прават вежби со подигнување на ногата.

Фитнес инструкторите и личните тренери истакнуваат дека жените сигурно нема да истрчаат до нив за да им кажат дека доживеале оргазам, па затоа и не знаат дали има такви случаеви.

Доцент Горан Арбанес доктор, психијатар и сексуални терапевт истакнува дека постои една ретка состојба во која во текот на денот жените можат да доживеат оргазми.

„Некои се предизвикани од сексуален однос, а некои се случуваат и без никакви сексуални стимулации“.Ова беше таков случај, жената да доживее оргазам вежбајќи во теретана, еројатно во некоја посебна положба која кај жените предизвикува оргазам.

При тоа нема никакви сексуални стимулации, рече тој.

Тоа всушност е комбинација од активирање на мускулите кои се споени со меѓуножјето и ендорфинот кои се ослбодува за време на вежбањето.

До оргазмот доаѓа кога телото повеќе не може да го поднесе интензивен притисок од протокот на крвта низ гениталиите.

Ослободувањето на жената од напнатоста е пропратено со контракцијата на мускулите во вагината.

Доколку жената е среќна може да доживее и повеќе оргазми, доколку стимулацијата продолжи.

Популарно