ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Стартот по кој се стравуваше дека Ван Перси остана без око

Откако синоќа се појавија страотни информации за повредата на холандскиот фудбалер Ван Перси, денеска докторот на екипата на Фенербахче ги смири страстите.

robin-1

Првичните шпекулации беа дека би можел да остане без видот на левото око, но докторот на турската екипа го потврди спротивното:

„Ван Перси доби удар во окото, кое му искрвари и сите помислија дека се работи за посериозна повреда. Тој беше пренесен на детални прегледи, кои утврдија дека неговото око е во ред и дека не се работи за тешка повреда. Моравме да го чекаме возилото за итна помош, а доколку ситуацијата беше посериозна, неговото око ќе беше далеку полошо“.

Ова се добри вести за екипата и за самиот Ван Перси, кој на 33 години е еден од подобрите напаѓачи во турското првенство.

(ВИДЕО) Реал по трет пат во низа крунисан за шампион на Европа

За „кралевите“ ова беше трета титула во низа во Лигата на шампионите, во претходните две години ги победуваа Атлетико Мадрид и Јувентус. Но, после завршувањето на натпреварот Кристиано Роналдо даде изјава со која ги исплаши фановите на Реал.

„Убаво беше да се биде дел од Реал Мадрид. Во следните денови ќе ја соопштам мојата одлука“, гласеше изјавата на Роналдо за „beIN Sports“.

По оваа изјава фудбалскиот свет со нетрпение ќе ја чека одлуката на Роналдо, а многумина веројатно си го поставуваат прашањето: Дали Роналдо навистина е спремен да замине или пак само ја користи ситуација за нов договор?

Доминацијата продолжува, Реал останува на Европскиот трон. Реал Мадрид со победа од 3:1 над Ливерпул ја освои 13 титула во Лигата на шампионите во нивната историја.

Не успеа ниту Јувентус лани, не успеа ниту Ливерпул денеска да ја прекине доминацијата на Реал во Лигата на Шампионите.

Головите за победа на Реал ги постигнаа Бензема во 51. минута и Бејл во 64. и 83. минута, а за Ливерпул единствениот гол го постигна Мане во 55. минута од натпреварот.

Погледнете го подигањето на трофејот.

(ВИДЕО) Магија на Герет Бејл: СПЕКТАКУЛАРНИ ножички за историја!

Герет Бејл постигна спектакуларен гол со ножички во финалето од Лигата на шампионите во кое Реал Мадрид запиша победа од 3:1.

Велшанецот изведе вистинско ремек дело со кое го воодушеви фудбалскиот свет.

Ваква беше и реакцијата на Зинедин Зидан по постигнатиот погодок…

(ВИДЕО) ШОК ЗА ЛИВЕРПУЛ: Салах во солзи го напушти финалето…

Вистински шок за Ливерпул во 30 минута! По дуелот со Серхио Рамос се повреди Мо Салах…

Реакцијата на Рамос при излегувањето на Салах кажува многу….

Популарно