ФОТО: Заводникот од „Сексот и градот“ се уште важи за секс симбол

Актерот Џејсон Леви во популарната серија „Сексот и градот“ го играше неодоливиот Смит кој успеа да ја скроти Саманта, а заводникот денес има 48 години и изгледа малку поинаку, но сепак важи за секс симбол.

Во серијата заштитен знак му беше долгата руса коса, но сега има кратка коса и брада.

Инаку по завршување на серијата, тој премина на филмското платно и сними неколку филмови.

Коментари

Популарно