Нема да верувате колку чини свршеничкиот прстенот на Џенифер Лопез

Поранешниот играч на бејзбол Алекс Родригез се сврши со својата долгогодишна девојка, светската музичка ѕвезда џенифер Лопез. Чинот на нивната свршувачка се случи за време на нивниот романтичен  одмор на Бахамите. Алекс на плажа клекна пред Џенифер со прстен во рацете и ја праша дали сака да му биде жена. Популарната Џеј Ло не размислувала многу, туку веднаш ја прифатила понудата за брак.

-Џенифер не можеше да престане да гледа во прстенот. Го обожува, таа нон стоп повторува дека чинот на свршувачката  било нешто најдобро досега, истакнал извор близок на познатиот пар.

Медиумите сега шпекулираат за цената на големиот дијамантски прстен кој Алекс и го даде на Џенифер.

Алекс за свршеничкиот прстен издвоил вистинско богатство, дури 5 милиони долари.

Црквата не дозволува брак помеѓу Милијана и Милојко

Милјана (21) и Милојко (74) од село Палатовиќ, контовезниот пар за кого зборува целиот регион закажаа венчавка на 7 септември, но и покрај тоа што имаат голема желба венчавка да имаат и во црква тоа сепак не е можно поради големата разлика во годините.

Инаку тие не се единствените  кои се соочиле со ова азабрана. Позната српска креаторка Верица и нејзиниот 35 години помлад партнер неможе да добијат одобрение за да се венчаат во црква поради разлика во годините.

Според црковните закони разликата во години не смее да биде поголема од 15 години разлика.

ФОТО: Погледнете како изгледа една од најзгодните холивудски актерки

Шарлиз Терон која важи за една од најзгодните и најубавите холивудски актерки докажа дека актерството е тешка професија поради која актерите мора многу да жртвуваат.

Така, секс-симболот мораше да пушти стомак за улогата во филмот "Tully".

На овие фотографии нема да ја препознаете.

ФОТО: Погледнете ги како изгледаат во костими за капење Принцот Чарлс и Камила

Чарлс принцот од Велс и неговата сопруга Камила си пронајдоа слободно време за да се одморат во текот на својата 12 годишна службена посета на Карибите.

Принцот Чарлс, кој изгледа прилично добро за маж во осмата деценија од животот, виден е како се шета по плажата на Барбадос, во цветни куси панталони за капење.

Чарлс и Камила изгледаат прилично опуштени, а ова е првпат во јавност да се појават во вакво издание.

Најпрвин се појавија фотографии од Камила додека се капе во водата, а денес на ред е Чарлс.

Популарно