ФОТО: Викторија Лоба одмара во Мајами или се уморува?!

Деновиве Викторија Лоба најави далечно патување… На егзотиочна дестинација, крај океанот. Локацијата и придружбата како и целта на патувањето  беа енигма се’ до денот, додека не пристигна на саканото одредиште.

По првите фотографиии и локацијата е позната. Лоба „ла Мајами“, пардон, на Мајами, САД. И придружбата веќе не „тајно моја“, зашто пејачката е таму со истиот човек со кој и дома во Скопје, ја дели локацијата… за животен престој или заедничкото живеалиште! Човекот е лоциран по профилот од автомобилот!

Само целта на патувањето за сега остана мистерија, дали е приватни или ќе се снима и видео за некоја од песните од новиот двоен албум.

И се’ би било добро, во меѓувреме на  Лоба „ла Мајми“ да не и се појавеше проблем! И тоа баеги незгоден. Откао пристигна, пејачката е постојано поспана и мамурна, ама сон никако не ја фаќа…Очи ширум отворени и ококорени, не може да заспие и нешто да сони… Проблем – временските зони! Изгледа Лоба на Мајами, џабе понесе пиџами!?

„Дали некогаш сте се запрашале што е вистински jet lag?

Можам да кажам дека вчера и завчера го искусив во потполност, а дополнително со себе си ја понесов настинката од дома. Ми се спиеше постојано, состојба матна како во полу сон и кога ќе стигнам до соба не можам да заспијам. Максимум што можам да спијам е до 6 наутро (11 am по наше време).

Ги прочитав сите статии за тоа како да го победиш  jet lag-от и единствен спас најдов во апликација Timeshifter која те спрема неколку дена претходно за твоето патување.

Ќе ја испробам на враќање дали функционира, а сега пак ќе си поспијам“ – напишала пејачката меѓу две дремки на плажа… покрај океанот!

Кој знае што ќе биде кога ќе се качи на брод?! Знае некој чаре за „морска болест“?

Или можеби не треба, зашто сега станува јасно зошто пред да летне за „ла Мајами“, Лоба го помина денот лежејќи на душек во базенот. Не, не беше во прашање никаква мода… Само адаптација за пловење по вода!

ВИДЕО: Милица Павловиќ и пријателката ја зовреа водата во базенот

Милица Павловиќ уживаше со нејзинaтa пријателка во базенот на еден елитниот хотел во Црна Гора, а девојките се опуштија на сонцето, па покрај виното, ем разменија, ем споделија меѓусебни бакнежи.

Имено, пејачката ужива во одморот, а сето тоа го бележи со својата камера. Така, нејзините следбеници имаа можност да видат како жешката Милица разменува нежности со уште пожешката пријателка.

Во еден момент, Милица и пријде на пријателката која седеше крај базенот, а потоа следеше суптилен бакнеж…

А, потоа обете влезени во базенот ја повторија рамената на голтки вино, бакнежи и… нежности!

Машките останаа во базенот… Само прашање е заради погледот на прекрасната панорама што им се пружаше кон синиот Јадран или заради нешто друго?

По она што им го приредија Милица и нејзината пријателка, за да не им биде малку незгодно да излезат од базенот со „шатор гаќички“ за капеење, на пример!?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Loše vam je... 😂 @senoritamilica @sandraniketic @mrbokun @tadione33 #milicapavlovic

A post shared by MILICA PAVLOVIĆ (@milicapavlovic_blog) on

ФОТО: Изабел Гулар во бикини ги покажа своите облини

Германскиот голман Кевин Трап и неговата поубава половина Изабел Гулар деновиве уживаат во одмор на грчкиот остров Миконос.

Овој остров често е рај за фудбалерите, зашто често може да се забележат многу ѕвезди како го посетуваат Миконос.

Сепак, голманот не е во центар на внимание, туку неговата атрактивна девојка, која ги покажа облините пред останатите посетители.

ФОТО: Убавата Доротеа се соблече во „Задруга“

Доротеа Јовановиќ одлучи да се опушти сама во туш кабината во реалното шоу „Задруга“, а камерите нималку не ѝ пречеле.

Задругарката се соблекла гола, па го наместила тушот директно кон нејзината интимна зона.

Цело време Доротеа имала цигара во раце, а тоа што ги покажала голите гради пред сите, вооппшто не ѝ пречело во уживањето.

Популарно