ВИДЕО: Мајка ги оставила децата неколку минути сами ,а тие...

Стефи Ли, медицинска сестра од Тексас, на својот инстаграм-профил објавила снимка од своите деца, синот Теди и ќерката Елоиз на кои косата им била избричена. Теди со машинката направил дупка на главата, а ништо подобро не поминала ниту неговата помала сестра. На двајцата им недостасувал поголем дел од косата на главата.

Малиот Теди успеал да ја земе електричната машинка за бричење на неговата мајка, додека таа не гледала. На почетокот Стефи вели дека плачела кога ги видела нејзините деца со новите фризури, но на крајот од денот признала дека ѝ доаѓале моменти на смеа.

„Во ред е, тоа е само коса. Ќе ви порасне нова. Мама не се лути. А зошто му дозволи на брат ти да те истриже?“, ја праша Стефи својата ќерка, на која воопшто не ѝ се допаднала новата фризура.

„Изгледам како машко. Можеш ли да ја ставиш твојата коса на мојата глава“, ја прашала Елоиз својата мајка.

ВИДЕО: Каде и да се појави Игор Џамбазов прави огромна забава

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.

Вицот на Џамбазов за Ицката од Босилово и Моника Белучи е еден од најоргиналните, публиката буквално се газеше од смеење, а Игор беше крајно ладнокрвен.

Ицката од Босилово работи ниви и ниви, само со една цел, да заработи многу и да отиде со Моника Белучи, само на една вечер. Што точно се случува и како завршува овој виц.

Погледнете во видеото:

ФОТО: Ставил кафез на главата,а клучот го има само сопругата

Страсните пушачи кога ќе одлучат да ги фрлат цигарите имаат голем проблем при одвикнувањето.

Користат разни методи, слушаат совети од околината, користат разни апчиња против пуштење, фластери, но кога ништо не помага, пристапуваат кон радикални методи.

Турчин кој се одлучи за радикален метод на одвикнување од пушење стана хит на социјланите мрежи. Тој на себе си стави кафез на глава, а клучот од него го има сопругата. Го отклучува само кога треба да јаде.

Популарно