Дали е овој е „вистински“ партиски послушник?

Жител на Индија- Паван Кумар одлучил да си го отсече показалецот, откако осознал дека со него на парламентарните избори гласал за „погрешната” политичка опција – владејачката Индиска народна партија (БЈП).

Видеото од тој чин сé повеќе се шири на интернет. Во него тој нагласува дека „го збуниле многуте партиски симболи“.

Сакав да гласам за слонот (како симбол), но по грешка гласав за цвеќето (БЈП), објаснува Кумар во видеото.

Слонот е симбол на левичарската опозициска Партијата на мнозинскиот народ (БСП). Партиските симболи се од огромно значење за изборите во Индија, каде што писменоста е на многу ниско ниво.

ФОТО: Анастасија Ражнатовиќ во ултра провокативно издание

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ замина на одмор во Миконос, а веќе почна да провоцира и на друштвените мрежи.

На Инстаграм објави фотографија во бикини, па во прв план се нејзините град, кои се едвај прекриени. Друштвените мрежи „горат“ од овој изглед на пејачката.

ФОТО: Трајче и Кате од групата „Соната“ стапија во брак - очекуваат и принова

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ по 18 години врска стапија во брак.

Убавата пејачка стана невеста, а за некој месец ќе стане и мајка. Кате сега е во осмиот месец од бременоста, која умешно ја криеше од јавноста.

Убавата вест двојката ја сподели на сопцијалните мрежи. Честитки!

ФОТО + ВИДЕО: Карлеуша само по градник се појави на снимање

Јелена Карлеуша повторно се враќа во форма. По кусото затишје поради смртта на мајката пејачка почна да објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. Овој пат таа се појави во кратко сребрено здолниште во кое до израз доаѓаат нејзините гради.

Нејасно е што на ова ќе каже се уште законскиот сопруг Душко со кој е пред развод по порно скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Популарно