(ВИДЕО) Пендаровски: Како мал сакав да бидам ѓубреџија

Стево Пендаровски еден од кандидатите за претседател на овие претседателски избори во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ откри детали од приватниот живот, а одговараше и на интересни прашања поврзани со неговите колеги политичари.

Pо природа е љубоморен сопруг, не носи скапи и ексклузивни одела од познати дизајнери, Коце Трајанов му бил сосед, а на прашањето кога би имал само една гума за спасување во бура на море кој би спасил од Зоран Заев, Никола Димитров, Радмила Шеќеринска и Оливер Спасовска ја избра четвртата солуција притоа објаснувајќи дека би го спасил министерот за внатрешни работи само затоа што е најмлад.

ФОТО: Трајче и Кате од групата „Соната“ стапија во брак - очекуваат и принова

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ по 18 години врска стапија во брак.

Убавата пејачка стана невеста, а за некој месец ќе стане и мајка. Кате сега е во осмиот месец од бременоста, која умешно ја криеше од јавноста.

Убавата вест двојката ја сподели на сопцијалните мрежи. Честитки!

ФОТО + ВИДЕО: Карлеуша само по градник се појави на снимање

Јелена Карлеуша повторно се враќа во форма. По кусото затишје поради смртта на мајката пејачка почна да објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. Овој пат таа се појави во кратко сребрено здолниште во кое до израз доаѓаат нејзините гради.

Нејасно е што на ова ќе каже се уште законскиот сопруг Душко со кој е пред развод по порно скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

5 хороскопски знаци кои секогаш и во се сакаат да бидат главни

Постојат моменти кога на нас ни е потребно некој да не поведе, да преземи некоја акција, донеси одлука и не се плаши да ги изрази своите мисли а овие хороскоски знаци се најдобри во тоа.

Кога доаѓа до тоа и кога мора нешто да се направи, некој мора да превземи одговорност. А во тоа секој хороскопски знак поединечно се разликува.

Потребно е да поседувате некои одредени лични црти за тоа да бидите подготвени да превземете нешто и да се најдете во ситуација да бидете водач и да донесувате одлуки. Овие хороскопски знаци се посклони од другите.

Јарец

Јарецот секогаш ќе го направи она што треба да го направи затоа што тие се такви. Тие ќе настапат и ќе превземат одговорност посебно ако никој друг не е подготвен да превземе таков чекор. Личностите родени во овој хороскопски знак не се луѓе кои што ќе ги остават другите да прават што сакат. Трезвени се и ништо не прават импулсивно.

Лав

Лавовите по природа се водачи и луѓето очекуваат тие да го превземат првиот чекор и одговорност . одлични се во давањето задачи на другите и во тоа уживат. Посакуваат покрај себе да имаат одличен тим поради кој ќе изгледаат одлично. Познати се по своите способности за комуникација и начинот на кој ги инспирират луѓето околу себе.

Водолија

Исполнети се со страв и внимателни околу било кое делување. Веруваат што треба да се направи во секоја ситуација па и така ќе постапат. Не се повлекуваат и не чекаат некој друг да стане лидер. Ако нешто не оди како што тие замислиле, знаат да прифатат пораз и продолжуваат понатака.

Бик

Упорни се и строги и можете да верувате дека ќе превземат одговорност во било која ситуација. Нема да се откажат кога ситуацијата ќе се искомплицира, а кога за нешто ќе се обврзат не е можно да ги натерате да се откажат. Имаат доза на тврдоглавост за која ќе посакате да остане со вас и да ве заштитува.

Овен

Овенот нема големо трпение, па нема да седи додека пред него некој „волонтира“. Ќе превземи одговорност па некогаш дури и импулсивно без да размисли претходно. Секогаш работаат на тоа да бидат подобри. Способни се да донесат брзи и дефинитивни одлуки.

Популарно