ФОТО: Ева Заева се соблече и ги запали социјалните мрежи

Ева Заева познатата струмичанка изгледа подобро од било кога.

Внуката на премиерот на Македонија, Ева Заева, позираше на социјалните мрежи во костим за капење, а во преден план ги постави нејзините нозе.

Ева е свртена со грбот и до половина е влезена во базенот, облечена во шарен костим за капење со кој покажа дека е во беспрекорна форма додека ужива во убавото пролетно сонце. Нејзината коса е врзана во „несредена“ пунџа и носи темни очила за сонце, а во косата има цвет.

Таа во описот на фотографијата напиша:

Изгубена во рајот…

Инаку, Ева покрај оваа фотографија во своите инстант приказни објави и фотографија од теретана. На фотографијата се гледаат тегови, а благодарение токму на редовните тренинзи оваа млада дама ја одржува својата линија.

Фотографијата на која позира во костим за капење за само неколку часа имаше преку 3000 лајкови од нејзините пријатели и следбеници на социјалните мрежи.

ФОТО: Најжешката навивачка на светот знае како да привлече вниамние

Атрактивната Парагвајка Ларија Рикелме знае како секогаш да остане во центарот на вниманието и да биде тема на (о)зборување. На последното појавување на стадион, покрај со нејзината убавина, таа воодушеви и со препознатливиот потег, мобилниот телефон да го смести меѓу градите.

Рикелме светска слава стекна на СП 2010 во Јужна Африка кога со мобилниот телефон меѓу градите го привлече вниманието на фотографите од целиот свет, а сега одново го направи тоа.

ФОТО: Софија Милошевиќ ги збудале мажите

Манекенката Софија Милошевиќ важи за една од најатрактивните Србинки. Со својот изглед жари и пали, а нејзиното име се поврзуваше и со Душко Тошиќ. Еден од нејзините фанови неодамна забележал дека Софија има поголеми гради од порано.

Имено Софија на својот Инстаграм профил објави селфи, а во преден план е нејзиното бујно деколте. Токму тој детал го забележал нејзин следбеник кој ја запрашал дали вградила силикони во градите.

Софија брзо се огласила по овој повод и ја решила мистеријата.

Не -напишала кратко манекенката, ставајќи на знаење на сите дека не вградила силикони, а градите веројатно ги истакнала со помош на пуш ап градник.

ФОТО: Гога Алексиќ во „предна танга“ бикини на плажа во Дубаи

Поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“ и го-го танчарка Горана Гога Алексиќ, во фокусот на медиумскиот интерес дојде пред две и пол години.

Таа јавно изјави дека имала афера со ватерполистот Никола Раѓен.

Гога Алексиќ потоа им изјави на медиумите дека, наводно, била во врска со Никола цела една година, кој пак е  во долгогодишен брак со пејачката Ана Кокиќ со која има и две ќерки.

Поранешната „задругарка“ денес е повторно актуелна со провокативните фотографии од плажите во Дубаи кои ги објави српски „Блиц“.

На нив  Гога е сликана во мини бикини во вид на „шарено танга крпче однапред“ кое едвај и да го покрива она што го крие нејзиното меѓуножје.

Популарно