Ќерката на Цеца „си замина“

Неофицијално ќерката на фолк дивата Цеца  Ражнатовиќ,  Анастасија деновиве го „напуштила“ домот каде што живеела со мајка и и братот и се преселила во луксузна зграда во еден од најпрестижните делови на Белград.

Најголем дел од станарите  во зградата не се ни свесни дека во нивниот влез живее баш Анастасија.

- Не знам, верувајте ми. Баш овде живее? Прашајте во продавниците, не сум ја видела.Јас сум постара жена, можеби мојата ќерка ја видела – рекла една госпоѓа која излегла од влезот на зградата.

Анастасија често оди во блиските продавници за покантни јадења кои пристигнуваат од Унгарија. - Како не сме ја виделе. Често доаѓа кај нас. Анастасија е девојка на место. Купува се. Од сувомеснати производи до помфрит. Остава бакшиш. Баш е воспитана девојка – рекла една продавачка.

- Девојката е за пример. Нормална личност, за разлика од овие, модерни девојки кои не и се ни до колена, а глумат лудило. Доаѓа без шминка. Уште по убава е таква. Девојката е на свое место – додала продавачката.

Анастасија била и во блискиот козметички салон... -

Доѓа. Како и секоја млада девојка, така и таа води сметка за тоа да изгледа убаво. Љубезна е, убаво се однесува и драго ни е што доаѓа кај нас – нагласила козметичарката.

- Ја видов. Преубава е. Поубава ми е во живо. Полна е со харизма. Толку е тивка што не ни знаев дека тука живее. Ја видов кога еднаш заедно чекавме лифт. Беше љубезна – рекол еден дечко кој излегол од зградата на Анастасија.

ВИДЕО: Жена сама живее во сибирска шума веќе 75 години

75-годишната Агафја Ликова сигурно е една од најнеобичните жени на светот. Нејзиното 6-члено семејство живеело во сибирска шума 40 години целосно изолирано од другите луѓе, што не биле ниту свесни дека се случила Втората светска војна и дека завршила.

Ви 1978 година ги пронашла група геолози, а единствен последен жив член од семејството е Агфја Ликова родена во 1945 година, а нејзините родители приопаѓале во православна секта староверници, која се одвоила од руската православна црква во 17. век.

Избегале во шума во 1937 година бегајќи од прогон. Целиот живот таа живеела како селанка од 18. век. Денес, иако живее повлечено, многу е позната во медиумите, а неодамна го прослави 75 роденден.

Освен тоа, ја посетиле и припадници на националниот резерват Хакасиј и Роскосмос, руската космос агенција. Како што е наведено ја предупредиле на лансирањето кое ќе се изврши во Бајконуру, космодромот во Казахстан.

Гелери и делови од ракетата би можеле да паднат многу близу до нејзиниот дом, па ѝ било препорачано да се евакуира додека трае опасноста.

-Ракети и претходно паѓаа, што е сега поинаку – ги прашала.

Одбила да го напушти домот, а тоа го сторила само еднаш кога морала да оди во болница поради болки во зглобовите пред три години.

Работници во националниот парк редовно ја посетугваат за да ја прашаат дали ѝ е потребно нешто, а не е реткост и да добие подароци од целиот свет, бидејќи многумина се заинтригирани со нејзината приказна.

ВИДЕО: Каде и да се појави Игор Џамбазов прави огромна забава

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов каде и да се појави, знае да направи огромна забава, смеа за сите и незаборани моменти кои се прераскажуваат со години.

Вицот на Џамбазов за Ицката од Босилово и Моника Белучи е еден од најоргиналните, публиката буквално се газеше од смеење, а Игор беше крајно ладнокрвен.

Ицката од Босилово работи ниви и ниви, само со една цел, да заработи многу и да отиде со Моника Белучи, само на една вечер. Што точно се случува и како завршува овој виц.

Погледнете во видеото:

ФОТО: Ставил кафез на главата,а клучот го има само сопругата

Страсните пушачи кога ќе одлучат да ги фрлат цигарите имаат голем проблем при одвикнувањето.

Користат разни методи, слушаат совети од околината, користат разни апчиња против пуштење, фластери, но кога ништо не помага, пристапуваат кон радикални методи.

Турчин кој се одлучи за радикален метод на одвикнување од пушење стана хит на социјланите мрежи. Тој на себе си стави кафез на глава, а клучот од него го има сопругата. Го отклучува само кога треба да јаде.

Популарно