Зошто овој татко заслужува почит?

Жител на Велика Британија чие име е Бенџамин Карпентер  е навистина „човечко суштество“. Бенџамин  посвоил 4 дечиња со посебни потреби и има за цел овој свет за нив да го направи подобро место за живеење.

Тој вели дека пораснал во религиозно семејство и отсекогаш сакал да стане татко. Да има биолошки деца никогаш не му било приоритет и посвојувањето му се допаѓало како опција.

Бидејќи бил свесен дека дечињата со посебни потреби потешко ги посвојуваат, затоа се одлучил својата љубов да им ја подари токму нив.

Ова патување го започнал пред 10 години, кога го посвоил неговото најстаро дете Џек. Момчето, кое денес има 10 години е родено со аутизам. Тој ги има и Руби (6), Лили (5) и Џозеф (2).

Луна Џогани откри каде ќе настапува за нова година

До сега, Луна Џогани претежно настапуваше надвор од србија. Првиот настап во Србија, за кој се шпекулираше многу пред настанот, се одржа во Смедерево, а сега таа се подготвува за нов настап, кој ќе се одржи во Куприја

Луна  на гостувањето во една емисија објави дека подготвува три нови дуети, од кои едниот ќе биде со Сава Перовиќ, но не сакаше да открие со кого ќе ги снима другите два дуета .

Сепак, Луна во оваа прилика откри дека ќе ја дочека Новата година во Србија  и ќе настапи во Нови Сад, тоа  сигурно  ги израдува многу нејзини обожаватели.

Видео: Кумата направи хаос

Една невеста беше шокирана кога друга жена влезе на нејзината свадба и започна да вика „запрете ја свадбата, требаше да бидам јас“!

Стејси Овен (29) доживеа шок кога за време на нејзиниот најубав ден од животот, друга жена влезе на свадбата и почна да вика „запрете ја свадбата, требаше да сум јас“, а потоа  започна младоженецот да го удира со букет по главата!

Невестата се зачуди од она што се случуваше и во прво време помисли дека станува збор за луда поранешна девојка на нејзиниот сопруг, а потоа се откри за што навистина станува збор.

Поточно, станува збор за шега која  на невестата  и ја приреди нејзината кума, а жената облечена во венчаница не била поранешна девојка на нејзиниот сопруг, туку професионален комичар.

Кумата откри дека таа шега ја подготвувала пет месеци и дека сите гости мислеле дека станува збор за поранешна девојка на зетот.

- Мојот партнер во почетокот беше преплашен. Го танцувавме нашиот прв танц, а светлата беа темни и не го видовме лицето. Мислев дека тоа е една од неговите поранешни девојки. Но, тогаш се запалија светлата и го видов нејзиното лице, ја препознав веднаш - рече Стејси на крајот, пренесува Дејли Меил.

Дали Панки за нова година ќе настапува?

Пејачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како Панки беше уапсен во март годинава на преминот Евзони на пат кон Грција. Тој се бараше со европска потерница која ја распишаа германските власти. Панки наводно пред 13 години бил дел од група која крадела податоци од картички на банкомати. Тој беше пуштен  од притворо во Грција  пред неколку дена. Панки не мирува  и за нова година ќе настапи со бендот Куку Леле во еден скопски ресторан.

 

Магичната ноќ се приближува..🎇 Дали одлучивте каде ќе ја дочекате Новата 2020та година? 🎄 Како и секогаш, Deja Vu ви...

Posted by DejaVu Capitol Mall on Saturday, December 7, 2019

Популарно