Како таа ме изневери на денот на свадбата

Жител на Зренјанин го споделил своето „горко“ искуств ,тој се подготвувал за свадба кога му се случило нешто на што не се надевал.

Јован ја започнал својата приказна -„Ја запознав Санела кога имав 30 години а таа имаше 25, завршив факлултет по веронаука и требаше да станам поп.Се познававме можеби година дена и за тоа време на живеевме заедно но ни беше добро“.

За својата девојка вели дека е вистинска кокета, но нему баш и тоа му се допаднало.

-Флертуваше со мене и со сите други, но имав впечаток дека се ќе се промени кога ќе се венчаме.Ми делуваше како да и недостига тој семеен мир. Дојде до свадба се разбира , имавме и мал инцидент но помина, таа воопшто не сакаше да правиме свадба.

Таа остана бремена, па се венчавме, се беше како што треба, венчавката помина во најдобар ред, но  како атмосферата се загреваше а гостите беа се по пијани и неа ја снаема.Тргнав да ја барам за да ја сечеме тортата, но не можев да ја најдам, мислев дека се фотофрафира со некој, меѓутоа никаде ја немаше, ни во тоалет ниту пак кумата знаеше каде е.

Излегов надвор за да видам да не е со некого на цигара, но не, одеднаш на паркингот во еден паркиран автомобил видов бел материјал како мрда. Пријдов до автомобилот а таму таа, се бакнува со другарот кој не го познавам баш најдобро ама таа сакаше да го поканиме.

отпрвин не можев да поверувам, па дојдов поблиску да проверам, и ја видов и белата венчаница. Тој прв ме виде  и се скамени а таа се сврте и кога ме виде почна да плаче, излезе од автомобилот и ја прашав „што прави„ а таа ништо не ми одговори, ама баш ништо- раскажал Јован.

Кога дојде време за тортата, таа се преправаше дека не се случило ништо а јас си ги собрав сите подароци кои беа во пликоата, и си заминав па побарав развод.

Нашата ќерка сега има 7 години и таа и ја полни главата дека јас су лош, но ова е вистинската приказна- напишал Јован.

Најлудиот фестивал „Sex Island“ ќе се одржи на тајна локација во Невада

Амеркиканската контравезна јавнот е изненадена поради веста дека најлудиот фестивал на светот под назив „Sex Island“ ќе се одржи на тајна локација во Невада, што за првпат се случува во САД.

Фестивал чија локација беше на Карибите, повторно крена прашина и најави дека тоа ќе биде незапаметена забава каде на мажите ќе им се исполни секоја фантазија. Влезници може да купат 50 одбрани  луѓе на кои ќе им бидат на располагање 100 ескорт девојки.

Секако постои и правила. Користење на презервативи е обавезно, а секој може да менува девојка кога сака. На тајната локација организаторот ќе ги пренесува со хеликоптер, а секој ќе има по две девојки за забава.

Се нагласува дека ќе има тестирање и на заразни болести, а доколку некому му досади од се*с, ќе има можност да се коцка во некои од кзната во Невада.

Фестивалот ќе трае 4 дена, а надлежните веќе најавија дека будно ќе го следат целиот настан. Влезницата за овој фестивал чини 6000 долари.

Фото: Во новиот кабинет за финансии има се..си..

Фотографии од советничката на министерката за финансии, Нина Ангеловска попладнево ги преплавија социјалните мрежи откако излегоа нејзини фото сесии на кои се гледа блага еротика, пишува експрес.мк

Советничката Ана Марија Макеска е дел од тимот најблиски соработници на Ангеловска, во кој доминираат жените. Ангеловска избра помлад тим соработници меѓу кои со своето портфолио на социјалните мрежи доминира Макеска.

,,Секогаш, секаде и сѐ зависи од луѓето, од нивната волја, од нивниот потецијал, верба, напорна работа, интегритет, дух, енергија. Еден од предизвиците со кои се соочуваме во професионалната активност е да ги одбереме луѓето со кои ќе работиме, соработниците околу нас кои ќе ни бидат поддршка и ќе дадат совет, луѓето на кои можеме да се потпреме и со кои ќе сакаме да се бориме, да решаваме проблеми и да менуваме.

Верувам дека формирав професионален и енергичен тим, тим кој нема да прифаќа ,,не, тоа не може” без пред тоа да ги проба сите начини и креативни солуции. Тим кој е подготвен да ги стави сите свои капацитети во служба на државата, да се заложи максимално за да предизвика промени и да придонесе кон градењето на силна економија, прогрес кој ќе стои на цврсти нозе, кон подобрување на ефикасноста на нашето општество, кон елиминирање на административните стеги, кон продуктивно трошење на секој денар на граѓаните, кон креирање поволна клима за бизнисите, кон квалитетни услуги и пристап за сите граѓани, кон поквалитетен живот за сите нас. Тим кој има широки интердисциплнарни познавања и меѓународно искуство и кој ќе биде посветен на постојано унапредување на фискалната транспарентност и фискалната дисциплина.

Тимот е доминантно женски, но балансот во советниците е воспоставен со надворешните експерти со кои ќе се советувам во полето на даночната политика и макроекономијата.

Шефица на кабинетот е Кристина Попова која доаѓа од една од најголемите светски ревизорски куќи, но со претходно работно искуство во Министерството за финансии.

Ивана Станковиќ е посебен советник за јавен долг и финансиски систем. Нејзината долгогодишна работа во менаџмент консалтинг во приватен и јавен сектор со посебен фокус на корпоративни финансии, како и работа во финансискиот сектор во областа на алтернативни инвестиции ќе биде од големо значење.

Олимпија Христова Заевска е посебен советник за меѓународни финансии, ИПА и односи со ЕУ. Сигурна сум дека Олимпија значајно ќе придонесе на патот кон економски развој и паметно финансирање на развојни проекти.

Проф. д-р Маријан Петрески (со теоретско и практично искуство во макро и развојната економија, а особено во делот на критичката анализа и креирањето на политики) и Г-дин Павле Гацов (еден од најпознатите домашни експерти за даноци, предавач на голем број обуки за даночната регулатива) се надворешни консултанти со кои ќе соработувам во областа на макроекономијата и даночните политики.

Ана Марија Макеска, е координатор на социјални медиуми и односи со јавност, и ќе се грижи за транспарентно и навремено споделување и информирање на јавноста за нашата работа.

Министерството за финансии е екипирано со квалитетни кадри со кои верувам дека сите од кабинетот ќе имаме одлична соработка и заедно ќе воведеме нова динамика на работење која ќе покаже брзи резултати“-вели Ангеловска.

Извор: експрес.мк

ФОТО: Кија Коцкар се соблече во танга и го запали Инстаграм

Победничката на „Задруга 1“ Кија Коцкар, своите фанови на Инстаграм ги почести со жешка фотографија.

Имено таа позирала во танга и бела маичка, а по објавената фотографија следеа низа коментари и лајкови.

Погледнете ја:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A ja ostajem bez glasa kad mi stavi ruke oko pasa.mp3

A post shared by KIJA KOCKAR (@kijakockar) on

Популарно