ВИДЕО: Терминатор се враќа по шести пат!

 Во најновото продолжение на Терминатор се враќа Сара Конор , таа е заедно со нејзиниот партнер Арнолд Шварценегер. Изминаа 35 години од првиот Терминатор , Сара Конор се појави во најновото продолжение , а веќе се појави и трејлерот за “Terminator: Dark Fate” .

Покрај познатите ликови како Сара Конор , Арнолд Шварценегер и роботот Т-800 , новото продолжение ќе ги донесе и новите ликови како Мекензи Дејвис која ја игра улогата на хибрид меѓу термионатор и човек. За прв пат ќе се појави и Габриел Луна , кој ја игра улогата на нов робот – убиец.Во овој филм повторно се враќа Џејмс Камерон, кој ќе биде продуцент , ќе го режира Тим Милер.

Иако ова е шесто продолжение на Терминатор , дејствието ќе биде продолжение на вториот дел.Премиерата на филмот е најавена за ноември годинава.

ФОТО: Цеца во најпровокативното издание што сме ја виделе досега

Познатата српска пејачка Светлана Ражњатовиќ - Цеца го прослави својот 46 роденден.

Таа со своите најблиски и пријатели беше на вечера и роденденот го прослави скромно, но ако го погледнеме подобро стајлингот што Цеца го носеше можеме да кажеме дека изгледаше совршено.

Имено, на социјалните мрежи се коментираа панталоните и маицата што ги носеше и многумина се сложија дека пејачката изгледа подобро од кога било досега и дека во ова издание изгледа неодоливо.

Кинезите не го забораваат Тито

За само 14.09 милиони куни една кинеска фирма од Хрватската влада го купи објектот на поранешното политичко училиште вородното место на Јосип Броз Тито.

Компанијата од Кина планира на местото на политичното училиште да направи хотел, но и да направи спомен парк посветен на Јосип Броз.

Во одлуката на Владата се наведува дека купувачот ќе склучи договор за купопродажба врз основа на кој купувачот ќе се заложи за плаќање на куповната цена во рок од 30 дена од денот на неговото склучување, помалку за износот од 598.000 куни платен во корист на државниот буџет во име на гаранцијата во постапката за доставување понуди

Таа во петата деценија не се плаши да застане на сцена

Беше една од најатрактивните манркенки во полследните 90 години, сега таа сака да им покаже на жените дека 5-тата деценија од возраста за жената има своја убавина. Причината за нејзината исповед е фотографирањето за книгата на Расел Џејмс. Фотографиите од сесијата Синди ги сподели на Instagram. Многу од нејзините следбеници во социјалната мрежа ја прашаа зашто таа се снима на таа возраст.

Синди рече дека секој век има своја убавина, така што нема возраст кога голото тело може да биде грдо. Ѕвездата призна дека сега е далеку покомплицирано да се застане пред леќата.

“Понекогаш се шегувам пред да снимам дека ми треба Виагра за да се прилагодам”, изјави Синди Крафорд.

Таа не се плаши да застане до нејзината 49-годишна колешка Наоми Кембел. Таа неодамна сподели фотографија од гол акт во пустината.

Популарно