Видео:Љупка покажа како се „брчка“ во Грција

Атрактивната инфлуенсерка, Љупка Митрова со нова тура провокација! Таа на својот профил на Инстаграм објави нови  фотографии од Грција, каде викендов престојува, на кои го истакнува сиот свој сексапил.

На фотографијата Љупка во бело бикини позира легната на стомак, па го распослала сиот свој телесен раскош, со акцент на најдоброто од себе  – секси заоблениот задник.

Телесните атрибути сместени во белите гаќички или можеби обратно, белите бикини гаќички сместени во телесните атрибути само го нагласуваат дезенот загревајќи ја атмосферата крај базенот!

Одразот во огледалото се фокусира на долниот дел од телесните облини сместени во нејзиното бело бикини во вид на школка, која го крие бисерот…

Спејко повеќе го нема, неодамнешните фотографии со министерот за земјоделие Љупчо Николовски беа само од службена природа по службена должност, па затоа дотолку и е поголема мистеријата и љубопитноста на јавноста: Има ли „која да ја отвори“ школката за дојде до раскошниот струмички бисер?

Дали Митрова во моментов на плажите во Грција е сама или… трпеливо чека бубамарата која слета на нејзиното бикини, да и донесе неочекуван гостин во нејзиниот љубовен живот? Има ли некој што со убавицата ќе ја подели лубеницата?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@saltmilano

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

ФОТО: Ќерката на Топалко е вистинска бомба и убавица

Според многумина таа и порано беше вистинска убавица. Хелена Топаловиќ, ќерката на познатиот Милан Топаловиќ Топалко, важи за вистинска убавица и заводничка.

Но изгледа таа не е задоволна од својата природна убавина, па со направила неколку интервенции, а тоа најочигледно може да се забележи по изгледот на нејзините усни.

И покрај тоа што многумина се согласни дека никаква интервенција не и била потребна, Хелена очигледно не мислела така, па се одлучила за еден ваков чекор.

Таа и пред тоа изгледаше преубаво, а во галеријата што следува погледнете ги нејзините постари (и понови) изданија и проценете кога изгледала поубаво .

А еве како изгледа сега:

ФОТО: Цеца во најпровокативното издание што сме ја виделе досега

Познатата српска пејачка Светлана Ражњатовиќ - Цеца го прослави својот 46 роденден.

Таа со своите најблиски и пријатели беше на вечера и роденденот го прослави скромно, но ако го погледнеме подобро стајлингот што Цеца го носеше можеме да кажеме дека изгледаше совршено.

Имено, на социјалните мрежи се коментираа панталоните и маицата што ги носеше и многумина се сложија дека пејачката изгледа подобро од кога било досега и дека во ова издание изгледа неодоливо.

Кинезите не го забораваат Тито

За само 14.09 милиони куни една кинеска фирма од Хрватската влада го купи објектот на поранешното политичко училиште вородното место на Јосип Броз Тито.

Компанијата од Кина планира на местото на политичното училиште да направи хотел, но и да направи спомен парк посветен на Јосип Броз.

Во одлуката на Владата се наведува дека купувачот ќе склучи договор за купопродажба врз основа на кој купувачот ќе се заложи за плаќање на куповната цена во рок од 30 дена од денот на неговото склучување, помалку за износот од 598.000 куни платен во корист на државниот буџет во име на гаранцијата во постапката за доставување понуди

Популарно