ФОТО: Погледнете како Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот роденден

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ вчера го прослави својот 21 роденден.

Младата пејачка која моментално ужива на грчкиот остров Миконос преку социјалните мрежи доби еден куп честитки, а таа на своите фанови и следбеници исто така им се заблагодари преку Инстаграм.

„Ви благодарам на честитките. Многу сум благодарна што ве имам и што секојдневно ме подржувате и секогаш покажувате љубов кон мене. Не можам на сите поедничено да одговрам бидејќи ве има премногу. Ви благодарам“ напиша Анастасија.

На Инстаграм таа објави и дел од оние кои и го честотаа роденденот, а помеѓу нив беше и честитка од незината мајка.

Имено Цеца објави фотографија од Анастасија кога била мала и напиша“ Мојата кралица денес наполни 21 година, те сакам“ напиша таа.

Инаку деновиве Анастасија објави и неколку жежшки фотографии во минијатурно бикини кое едвај ги сокри нејзините интимни делови.

ФОТО: Катерина сподели како изгледа прославата

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска.

Вечерва најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, а Катерина сподели кратки видеа на Инстаграм од прославата.

За микрофонот се фати и Тамара, која е блиска пријателка, судејќи по тоа дека Катерина и Тамара често објавуваат заеднички фотографии.

Ќерката на Катарина и нејзиниот вереник Цобе ќе се вика Кира, а честитки пристигуваат од сите страни. Тие се веќе родители на двегодишниот Вања.Еве каква е атмосферата.

Здравко Чолиќ: „Не се мешам во љубовните избори на мојата ќерка“

Здравко Чолиќ важи за еден од најпопуларните пејачи во регионот, а за него годините се само бројка. Тој во мај оваа година наполни 68 години, но позитивниот дух и енергија се составен дел од неговиот живот и токму тоа придонесува да трае на музичката сцена.

Освен голем професионалец тој е татко на две ќерки, Луна и Уна, и сопруг на Сандра.Во интервју за „Блиц“, Чолиќ проговори за своите наследнички, за музичката кариера, за скандалите.

„Кога сте јавна личност, тешко дека можете да се сокриете. Живеам живот како и сите други, но мојата

професија е јавна. Приватно не сум мајстор за скандали, па немаше причини да се пишува за тоа. Во времето кога градев кариера немаше многу такви вести“ вели Чолиќ.

На прашањето како реагира на момчињата на неговите ќерки Уна и Лара, тој вели:

„Верувам дека мајка им ги знае сите тајни, но јас нема да се мешам во нивните избори. Мене ми е важно да бидат среќни“ вели пејачот.

Тој ги прокоментира и најновите музички емисии преку кои многу млади стануваат пејачи

„Мислам дека таквите емисии не придонесоа некој да стане голема ѕвезда. Преку ноќ стануваат познати и потоа исчезнуваат. Некој може да биде интересен во моментот, но не значи дека ќе опстане, без оглед на квалитетот на пеењето.Квалитетот на пеењето мора да биде во синхронизација со личноста, однесувањето и харизмата“ вели Чолиќ.

Се породи Нина Јанева, а на своето бебе му даде карактеристично име

Пејачката Нина Јанева и нејзиниот сопруг денеска станаа родители.Таа откако неодамна го откри полот и името на бебето, денеска и официјално го потврди.

Пејачката денеска на свет роди девојче кое ќе се вика Арија, а името потекнува од серијата „Игра на тронови“.Ова е прво дете за неа и сопругот Александар кои уште пред две години знаеле како ќе се вика нивното дете.

Инаку денеска меѓу познатите мајка по втор пат стана и познатиот модел Катарина Ивановска.Македонската убавица ќерката реши да ја крсти Кира, по нејзиниот татко Кире Ивановски.

Популарно