Нови „бомби“ на Ел Чека за Ахмети и Груби

Во новообјавените прислушувани раговори од Ел Чека на Фејсбук, наводно се слуша гласот на лидерот на ДУИ Али Ахмети и на Артан Груби.

Двајцата се координираат за вести што се емитуваат на ТВМ2, што не му се доапаѓаат на Ахмети. Груби вели дека му се јавил на уредникот на вести за да го објасни случајот и изразува сомневање дека некој друг пред него ја објавил веста дека не му се допаѓа на Ахмети.

Шефот на ДУИ и неговите соработници и во другите “бомби” на Ел Чека”, се слушаат со коментари за работата на медиумите со навреди и етикети за уредниците и сопствениците на медиумите на албански.

Сања Лукаревска со таткото Ѓокица Лукаревски скенираа сметки

Сања Лукаревска, директорката на Управата за јавни приходи, објави фотографија како скенира фискални сметки заедно со својот татко додека го пијат утринското кафе.

Нејзиниот татко е Ѓокица Лукаревски, познатиот актер и комичар.

„Скенираме“, стоеше во објавата на Лукаревска на социјалните мрежи каде што таа го промовира проектот „Мој ДДВ“.

Во една просторија и операции и породувања!

Хируршките интервенции и гинеколошките породувања во кичевската општа болница се одиваат во една хирурша сала.

Поради недостиг на простор за двете одделенија, состојбата е ваква со години, иако оваа здравствена установа покрива територија од околу 60 илјади жители.

Гинекологот Љупче Ристески за Алсат вели дека ваквата ситуација е лоша и невидена на друго место.

Повеќе прочитајте на официјалната статија ТУКА на Алсат М.

Боки 13 поднел документација за нарушено здравје

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија на претходна постапка за укинување на притворот.

Боки 13 за време на претходната посета на судот му се слоши и тој беше изнесен да му биде укажана лекарска помош

Популарно