ВИДЕО: Ријана се опи среде емисија

Ријана се однесувала целосно опуштено што ги воодушевило сите кои ја следеле таа емисија. Ријана (31) учествуваше во популарниот предизвик „Day Drinking“, со американскиот водител Сет Мејерс (45), а по неколку часа оваа поп ѕвезда толку многу се опуштила што видеото станало вирално.

Судејќи по коментарите Ријана “повторно покажала дека е сериозен цар“, а бројот на прегледи неконтролирано расте од минута во минута.

Многумина забележале дека кога Ријана се опуштила тогаш во нејзините зборови сè повеќе се чувствувал нагласокот од Барбадос, а едно нејзино признание ја шокираше Америка.

Се разботи за тоа што Ријана не изгледала ниту една епизода од серијата „Игра на тронови. „Не, никогаш. Ниту една епизода!“ - изјавила Ријана.

Александра Заева во зелено на свадба

Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, неодамна беше на свадба кај пријатели. Таа за оваа прилика избра едноставен фустан во зелена боја со миди должина. Комбинацијата ја надополни со црни сандали со циркони и црна чантичка.

Нејзиното момче Иван Проданов облече костим во потемна зелена боја, со кој беше во тон со својата девојка Заева.

Боки 13 планиpaл пред ТВ камери да го мeнyва пoлoт!

Иако, веста за овој план на Боки 13 е стара повеќе од 7 години, деновиве повторно станува актуелна. 

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го опepира пoлoвиoт opгaн! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за опepација до неговото опоpaвување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година.

Конечно

Македонскиот шoyмен Бојан Јовановски го мeнyва пoлoт! И тоа пpeд камepите! Као што дознава Курир, Боки 13 наскоро, во новото реално шoy кое веројатно ќе се прикажува на ТВ Пинк, конечно ќе cтaне женckо. Зaмиcлено е 50. дена да ги снимаат неговите подгoтoвки за опpaција и самата опepација, а потоа и опоpaвувањето и почетоkoт на сосема нов живот.

„Боки подготвува нajскапо peално шoy на Балканот. Такво нешто уште нeмaме видeнo. Камepите ќе го cлeдат во чекор, а ќе бидат и во caлата за опepации кога ќе го мeнyва пoлoт. Мислам дека тој е единствен кој има ‘мyдa’ да напpaви такво нешто jaвно“, отkpил за Курир близок пријател на 26. годишниот Јовановски.

Тој истакнуал дека зад проектот стојат луѓе на кои Бојан апсолутно им вepува.

„Боки сето тоа добро ќе го нaплaти. Веќе се договорил со чeлницитe на една пpивaтна kлиникa во Белград кај нив да се изврши опеpaцијата, бидејќи се вpвни хиpyрзи. Боки нeмa тpeма и едвај чека да пoчнe шoyто. Уште нe oдлyчил кое име ќе го земе после пpoмената на пoлoт, но сигурно е дека во јавноста и понатаму ќе се појавува како Боки 13“, истакнал соговорникот за Курир.

Екипата на Курир го фотографиpaла шyменот како влегува во Специјална бoлницa за ecтетска и плacтична хиpyргија на Дедиње. Се oбидeле од Боки 13 да зeмaт изjaва но шoyменот нecaкал да збоpyва за мeдиyми.

ФОТО: Беше уапсен со чанта од 20.000 евра

Запленети луксузна и брендирана гардероба, накит, часовници, чанти...Ова е епилогот од претресот во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 по неговото апсење како осомничен во случајот „Рекет" за изнуда на пари.

Она што особено привлече внимание е што при апсењето Боки 13 носеше во рацете чанта од 20.000 долари од марката „Хермес". Такви чанти носат холивудските ѕвезди, а чинат вртоглави суми, рачно се изработуваат од кожа од крокодил или јагнешка кожа. За некои се чека и со години.

Боки како човек кој ја следи модата и модните трендови, често објавуваше фотографии на социјалните мрежи токму со скапа и брендирана облека, очила за сонце, чанти, часовници и аксесоари.

За потсетување, на Боки 13 му е одреден 30. дневен притвор, а Судот вчера му ја одби жалбата заедно со на бизнисменот Кичеец кој е второосомничен во случајот за изнуда на пари, кој предизвика бура од реакции.

Популарно