ФОТО: Коментаторот на Арена со сопругата летува во Охрид

Стеван Ставановиќ, коментаторот на Арена кој стана миленик на Македонците со преносите на натпреварите на Вардар, за одмор ја избра Македонија. Стеван со сопругата летува во Охрид и од сликите кои ги објавува се гледа дека ужива.

Преку ден се забавува на плажата Оревче, а навечер шетаат нив познатите локалитети. Ја посетиј и позната работилница за производство на бисери и добија пригодни подароци.

Имено, Стеван имаше шанса заедно со нашите ракометари да допатува во Скопје и во една прилика тој истакна: „Што се однесува до импресиите, јас такво нешто досега немам доживеано. Отсекогаш како навивач сум сакал да го доживеам тоа, и го доживеав како спортски коментатор и тоа во туѓа земја – Македонија која е секако братски народ за нас. Нешто поубаво не можеше да се случи за мене“.

Стеван Стевановиќ не крие дека е заљубен во својата сопруга а често е дел од неговите фотографии на Инстаграм.

Видео: Старата дама „го зема“ најдоброто

Еден од најдобрите млади фудбалери во светот Матијас Де Лихт е на медицински прегледи во Торино откако вчера со приватен авион пристигна во Италија на потпис со шампионот во калчото.

Рекорден е трансферот за еден дефанзивец во Европа која има само 19 години и изнесува неверојатни 75 милиони евра.

Де Лихт ги мина лекарските прегледи во еуфорична атмосфера пред ноколку стиотина навивачи на „старата дама“.

(ВИДЕО) Ѓоковиќ по триумфот на Вимблдон: Ја прифаќам поканата и доаѓам во Македонија

Прашан дали вечерва ќе се слави слично како по победата над Полјакот Хуркач, и може ли да се очекува повторно да запее некоја македонска песна и да ги поздрави неговите навивачи во Македонија, Ноле одговори:

“Многу поздрави до Македонија, до Скопје! Ви благодарам многу. Не ми е тука кумот Невен, тој беше соучесник на таа забава, кога пеевме после победата против Хуркач. Ќе видиме какво ќе биде расположението, сега е веќе доцна, децата ќе спијат. Веројатно жена ми и јас ќе запееме некоја балада.

Запрашан од известувачот на Макфакс дали ја видел јавната покана упатена од премиерот на државата Зоран Заев да ја посети Македонија, Ѓоковиќ рече:

“Ја видов поканата и го прифаќам повикот, но не знам кога тоа ќе се случи, но сигурно ќе дојдам во Македонија бидејќи Охрид морам да го видам” – порача вимблдонскиот шампион.

ФОТО: Српскиот кошаркар со хеликоптер пренесен во болница

Ситуацијата со српскиот репрезентативен центар Огнен Кузмиќ по тешката сообраќајна несреќа во Бања Лука утрово не е нималку наивна.

Кузмиќ кој беше во клиничкиот центар во Бања Лука поради сериозноста на повредите и во трка со времето, итно со хеликоптер Ургентниот центар во Белград.

Сообраќајната несреќа се случила утрово кога Кузмиќ со своето порше во кое бил и негов пријател се судрил со автомобил БМВ во кое биле двајца жители на Приедор.

Првичните информации велат дека Кузмиќ е во кома, има скршена долна и горна вилица и други повреди на главата.

Популарно