Видео: Снаодлива новинарка

Видео на Твитер споделено од една новинарка станала хит на социјалните мрежи откако таа со елегантен потег спречила постар маж да ѝ влезе во кадар додека известувала за несреќа.

Дарла Мајлс од њујоршката телевизија “ABC7” само ја работела својата работа – таа известувала пред Пристанишната управа на Њујорк за несреќата која се случила во Њу Џерси. 

“Ќе има голем метеж додека не се заврши целата ситуација”, говорела Мајлс. Но, во тој момент еден маж почнал да оди кон неа, но таа не му дозволила да се испречи помеѓу неа и камерата.

Раката на новинарката била брза и ефикасна, а корисниците на социјалните мрежи се воодушевени од нејзината професионалност. Многумина забележале дека таа дури не ни погледнала во неговиот правец, а своето известување не го запрела ни на секунда.

“Обидете се да бидете добри во сè што правите како Дарла Мајлс”, напишал еден корисник на Твитер. “Таа го видела мажот без да се сврти”, додал друг.

ФОТО: Му покажа на поранешното момче што губи

По две години во врска , моделот Деми Роуз раскина со ДиЏејот Крис Мартинез. „За жал, Деми и Крис тргнаа по различни патишта. Тие ја завршија врската како пријатели и ќе продолжат да се поддржуваат еден со друг.

Деми во моментов е соло и е посветена на нејзината кариера“, откри нејзиниот претставник за медиуми. Се чини дека убавата Деми не страда многу по раскинувањето, бидејќи весело се насмевнува на новите фотографии што ги објави на Инстаграм, позирајќи во бикини , кое повеќе открива отколку што прикрива.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thinking of you

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A @dannydesantos special 🖤 I can’t wait to get back to Asia!!

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

Свинг--то ми го спаси бракот

Звездата на сериите HBO „Силициумска долина“, Thomas Steven Middleditch, отворено зборуваше за нивната врска со сопругата, нивниот брак и за она што го одржува во живот нивниот брачен живот.

37-годишниот актер зборуваше отворено за неговиот свингерски животен стил и неговиот брак со дизајнерката на костуми Моли Гејтс во интервју за Плејбој.

„Не знам колку можам да кажам затоа што не сакам жена ми да се лути на мене“, рече ток. „Дури откако се оженив, ми се допадна: „Моли извини ама мора да бидеме модерни, и реков“, откри актерот.

Тој вели дека неговата сопруга не го отфрлила предлогот веднаш, но била подготвена за „преговори“. Не само што успеаја да постигнат договор, туку актерот, кој годинава го видовме  во „Годзила 2 и „Крал на зверовите“, вели дека тоа  му го спасило нивниот брак.

„Да бидам искрен,  свингерирањето ни го спаси нашиот брак“, рече актерот. „Патем, терминот свингерирање е старомоден, сега се нарекува„ дел од животниот стил ““, додаде тој.

Открил дека свингерирање е нешто кон кое се стремел  . „Јас тајно се сметам за перверзен, но тоа не е тоа“, рече тој. „Само тоа е. Јас сакам секс“.

Бракот со 32-годишната Гејтс не го промени тоа, додаде тој. „Отсекогаш мислев дека сум романтичар и дека кога ќе се за заљубам ќе исчезне тоа чуство, и да  така беше за неколку години. 

"Но, тоа е дел од мене. Ако е дел од твоето битие и ти се чини важни, најди начин да го истражиш, затоа што притискањето е болно", додаде актерот.

Двојката има свои правила, така тие функционираат како едно. "Тоа е постојана состојба на управување и комуникација, до тој степен што треба да застанеме. Јас сум гас, а таа е кочница. 

Двојката инаку влез во брачните води во 2015 година, по три години забавување.

Бавни коњи и брзи жени му земале се

 Фабијан О’Нил е славен уругвајски фудбалер Фабијан, тој е роден во градчето Пасо де лос Торос во областа Такуарембо во Уругвај. 

О’Нил својата професионална кариера ја започнал во Национал во Првата лига во Уругвај, а во првиот тим бил во периодот од 1992 до 1995 година. Во 1996 година потпишал договор со Каљари каде останал до 2000 година, кога преминал во Јувентус. Во јануари 2002 година преминал во Перуџа, за на крај да се врати во Каљари кој тогаш бил во Серија Б.

По пензионирањето О’Нил се вратил во Уругвај каде одгледувал домашни животни во фарма. Меѓутоа, во јануари 2003 година одлучил да се врати на фудбалот , па повторно потпишал со Национал. Но, за уругвајскиот прволигаш настапил само пет пати.

“Кога потпишав за Јувентус, од идолите во екипата се претворив во најлош играч, бидејќи околу мене имаше феномени како што е Зидан. Само поради него сега навивам за Реал Мадрид”, вели тој.

“Веќе немам ништо. Потрошив 14 милиони, но кој е крив? Криви се спорите коњи и брзите жени”, завршува О’Нил.

Популарно