ФОТО: Пријовиќ направи хаос на Инстаграм - само 4 месеци од породувањето!

Пејачката Александра Пријовиќ ужива на својот одмор во Монако, па реши да се пофали со неколку провокативни фотографии на социјалните мрежи

Пејачката Александра Пријовиќ го роди малиот Александар пред 4 месеци, па токму затоа и многумина се изненадени од нејзиниот изглед.

Имено, познатата пејачка објави фотографии со кои се пофали со својата витка линија, а нејзините обожаватели воодушевени од нејзиниот изглед ја почестија со бројни пофални коментари и лајкови. По ова таа објави уште една фотографија, на која позираше во црни бикини, а со која предизвика уште поголем хаос на социјалните мрежи.

Убавата пејачка деновиве ужива на семејниот одмор во Монако, и не сакаше да крие како изгледа и покрај тоа што стана мама пред само четири месеци.

Пријовиќ се соблече во тренди костим за капење и фотографиите ги објави на нејзиниот профил на Инстаграм, а повеќе од очигледно е дека убавата пејачка за многу кратко време своето тело повторно го донесе до совршенство.

Благодарение на социјалните мрежи, обожавателите го следат секој чекор на познатата мама. Таа по породувањето најпрво почна да се појавува на телевизија, како и на важни прослави на своите пријатели, колеги и членови од семејството.

И за тоа време, како што таа самата изјави, синот Александар го чуваат баби и дадилки.

„Најчесто го оставам на мојата или на мајката на Филип, а често со нив е и жена која го чува и која ја сметаме за дел од семејството. Александар стана миленик на нашите семејства па сите се тркаат во тоа кој е го минува времето со него“, раскажа Пријовиќ за српските медиуми.

Бранка Соврлиќ: „Џабе ми е шо имам милиони, кога немам деца“

Српската пејачка Бранка Соврлиќ која има 65 години за време на својата кариера стекнала големо богатство, но искрено признава дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Бранка и нејзиниот сопруг поседуваат неколку луксузни станови во Белград и Сараево, како и ресторан, но материјалниот статус не може да им ја надомести тагата поради тоа што немаат деца.

„Паја, односно Садик Пашиќ, мојот сопруг и јас, стекнавме многу. Без лажна скромностт, ние сме милионери, но би сакала да имам многу помалку, а Бог, односно таа виша сила, судбината, да ни подареше деца, односно барем едно дете. Вака некој би рекол џабе ни е се. Едноставно немавме среќа во совршениот брак со многу љубов и разбирање да станеме и родители. Бог изгледа не дава се“, раскажала пејачката.

Бранка, инаку својот сопруг го запознала на еден од своите настапи.

ФОТО: Денес е најсреќниот ден во животот на Цеца

Вељко Ражнатовиќ денеска го прославува својот роденден, а прва која му честиташе беше неговата сестра Анастасија Ражнатовиќ. Имено денеска синот на Цеца полни 23 години, а по тој повод прва се огласи неговата сестра Анастасија.

-Среќен роденден на најдобриот и најсаканиот брат на целиот свет, напиша младата пејачка која сподели фотографија од младите денови на нејзиниот брат.

Инаку младиот боксер во моментов е далеку од дома каде е на натпревар каде очекува да се врати со победа дома.

ФОТО: Здравко Чолиќ после 52 години го признал синот

Иако на Евровизија во дамнешната 1973 година со песната “Гори ватра“, евровизиските фанови од цел свет и понатаму внимателно ја следат работата на Здравко Чолиќ.

Сега на социјалните мрежи се појавила урнебесна споредба, каде што некој напишал текст каде што Чола после 50. и повеќе години решил да го признае синот.

- Здравко се до својата 52 година, никогаш не го признал пеачот Амра Казиќ Лео. Оваа тајна сите овие години била криена од него. Но после се, сепак се одлучил на некои медиуми да им признае дека Амир е негов син. Многупати се зборувало како Лео го имитира Здравко Чолиќ, и дека слично пее како него. Сепак истите медиуму признале дека тој не го имитирал, туку дека тој е ист Чола.

Амир Лео, роден е во Сански Мост, 17 октомври, каде што одел во КУД Грмеч. а со пеење почнал да се занимава во средно училиште

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dobar vam daaaan #brtonigla #istria #istrien #croatien #croatia

A post shared by Amir Kazić Leo Official (@amirkazicleo) on

Популарно