ФОТО: Ова е таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“

Заврши уште една сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Неизвеснот, бура од емоции, солзи, смеа, разочарувања, радост…владеа на сцената на Гранд претходните девет месеци. Не им беше лесно ни на кандидатите, ниту на нивните ментори од жирито, ниту на поддршката на учесниците.

Оваа година, Македонија досега имаше најмногу учесници во самото финале, меѓу нив Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Дарко Даринос и Филип Пецовски. Секој на свој начин остави посебен белег, а најголем впечаток остави контраверзниот Филип Пецовски кои многумина го нарекоа машка Јелена Карлеуша.

Филип со своите интересни настапи, енергија и харизма беше нешто невидено на сцената на „Гранд“ или барем многумина го нарекоа. Многумина му предвидуваат и блескава кариера и дека ќе биде голема ѕвезда.

Имено, во собата за емоции секогаш го бодреше неговото семејство, односно мајка му која се радуваше на неговиот успех.

Деновиве, Пецовски по повод роденденот на неговиот татко, сподели фотографија од него и покажа како изгледа уште еден важен член на семејстовото.

„Среќен роденден татко мој. Да си ми жив и здрав, сите желби да ти бидат реалност, ти поскаувам се најубаво Фала ти за се, те сакам најмногу“ напиша Пецовски.

Врањеш бара 100,000 евра за да ја повлече тужбата

ВраОгнен Врањеш од Карлеуша барал 100.000 евра за да ја повлече тужбата  која ја поднесе против неа на почетокот на годинава поради закани кои ги објави на социјалните мрежи.

Врањеш преку својот адвокат и порачал на Карлеуша да спреми пари, ако сака да ја повлече тужбата и да заборави дека постои, а според тврдење на извор близок до пејачката, таа тоа го доживеала како навреда и категорично одбила.

- Кга го слушна тоа Јелена тотално полуде. Рече дека не и паѓа на памет да направи такво нешто и дека ќе го гони на суд до крајот на животот ако е потребно, но на такви договори со него не се согласува. Му порача дека би ги запалила парите ако треба, но нему не бу му дала ни денар- навел изворот.

Таа обично се појавува на секое судко рочиште, освен кога во прашање е Огнен.

Душко ја почacти Kapлеуша со роденденски подарок вреден 800.000 евра

Душкo Тошиќ ја почести својата сопруга Јелена Kapлеуша со јахта вредна 800.000 евра. Очигледно дека фудбалерот на кинескиот Гвангжуа одлучи да и го опpocти невepcтвото со Огњен Врањеш и ја почести со скапоцен подарок за 41 роденден.

Според извop близок до фудбалерот, а како што пренесуваат српските медиуми Душко долго време размислувал што да и купи. Сакал тоа да биде најгламурозниот подарок и одлучил да и купи јахта.

Покрај тоа му се допаднала и идејата неговото семејство да има пловило, со кое можат да крстарат каде и да посакаат, вели изворот.

Нивните ќерки од мали се навикнати заради татко им да патуваат низ светот. Со Јелена и Душко често одат на море, па затоа во една пригода и му кажале на татко им дека би сакале да имаат свој брод со кој би пловеле заедно. Според него во прашање е модел „“de birs 85rph lx “ кој е долг 26 метри, со четири кабини, три купатила и домашно кино.

Српската естрада се плaши дека Боки 13 ќе пропее од Шутка

Ако до неодамна многу претставници на балканската естрада негуваа блиско пријателство со Боки 13, многумина од нив јавно не го споменаа, откако е yaпceн поради реkeтирање.

Како што е познато, меѓу останатите со него и Лепа Лукиќ беше исклучително блиска пријателка, а сега токму таа е една од рeтките која се согласила да проговори за Боки 13.

Јас Боки го познавам девет години. Го запознав кога давјцата учествувавме во реалното шоу, Големиот брат. Оттогаш се слушаме и гледаме понекогаш. Бев на отварањето на неговата телевизија во Македонија, а неколку пати ми среди за тезги за Нова година. Го познавам како многу фино момче, можам да кажам се најдобро за него. Е сега што било и што направил тој за да го yaпсат, немам појма – изјавила пејачката за српските медиуми.

Слушам дека некои пејачки се плaшат дека тој од зaтвор ќе проговори, но јас немам појма што би рекол тој за нив. Вештaчки се крева тензија. Искрено, за неговото апceње не знам ништо, читам по медиумите и тоа е се – заклучила Лепа.

Популарно