ФОТО: Ова е таткото на македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“

Заврши уште една сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Неизвеснот, бура од емоции, солзи, смеа, разочарувања, радост…владеа на сцената на Гранд претходните девет месеци. Не им беше лесно ни на кандидатите, ниту на нивните ментори од жирито, ниту на поддршката на учесниците.

Оваа година, Македонија досега имаше најмногу учесници во самото финале, меѓу нив Огнен Здравкоски, Мартинијан Кириловски, Дарко Даринос и Филип Пецовски. Секој на свој начин остави посебен белег, а најголем впечаток остави контраверзниот Филип Пецовски кои многумина го нарекоа машка Јелена Карлеуша.

Филип со своите интересни настапи, енергија и харизма беше нешто невидено на сцената на „Гранд“ или барем многумина го нарекоа. Многумина му предвидуваат и блескава кариера и дека ќе биде голема ѕвезда.

Имено, во собата за емоции секогаш го бодреше неговото семејство, односно мајка му која се радуваше на неговиот успех.

Деновиве, Пецовски по повод роденденот на неговиот татко, сподели фотографија од него и покажа како изгледа уште еден важен член на семејстовото.

„Среќен роденден татко мој. Да си ми жив и здрав, сите желби да ти бидат реалност, ти поскаувам се најубаво Фала ти за се, те сакам најмногу“ напиша Пецовски.

Бранка Соврлиќ: „Џабе ми е шо имам милиони, кога немам деца“

Српската пејачка Бранка Соврлиќ која има 65 години за време на својата кариера стекнала големо богатство, но искрено признава дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Бранка и нејзиниот сопруг поседуваат неколку луксузни станови во Белград и Сараево, како и ресторан, но материјалниот статус не може да им ја надомести тагата поради тоа што немаат деца.

„Паја, односно Садик Пашиќ, мојот сопруг и јас, стекнавме многу. Без лажна скромностт, ние сме милионери, но би сакала да имам многу помалку, а Бог, односно таа виша сила, судбината, да ни подареше деца, односно барем едно дете. Вака некој би рекол џабе ни е се. Едноставно немавме среќа во совршениот брак со многу љубов и разбирање да станеме и родители. Бог изгледа не дава се“, раскажала пејачката.

Бранка, инаку својот сопруг го запознала на еден од своите настапи.

ФОТО: Денес е најсреќниот ден во животот на Цеца

Вељко Ражнатовиќ денеска го прославува својот роденден, а прва која му честиташе беше неговата сестра Анастасија Ражнатовиќ. Имено денеска синот на Цеца полни 23 години, а по тој повод прва се огласи неговата сестра Анастасија.

-Среќен роденден на најдобриот и најсаканиот брат на целиот свет, напиша младата пејачка која сподели фотографија од младите денови на нејзиниот брат.

Инаку младиот боксер во моментов е далеку од дома каде е на натпревар каде очекува да се врати со победа дома.

ФОТО: Здравко Чолиќ после 52 години го признал синот

Иако на Евровизија во дамнешната 1973 година со песната “Гори ватра“, евровизиските фанови од цел свет и понатаму внимателно ја следат работата на Здравко Чолиќ.

Сега на социјалните мрежи се појавила урнебесна споредба, каде што некој напишал текст каде што Чола после 50. и повеќе години решил да го признае синот.

- Здравко се до својата 52 година, никогаш не го признал пеачот Амра Казиќ Лео. Оваа тајна сите овие години била криена од него. Но после се, сепак се одлучил на некои медиуми да им признае дека Амир е негов син. Многупати се зборувало како Лео го имитира Здравко Чолиќ, и дека слично пее како него. Сепак истите медиуму признале дека тој не го имитирал, туку дека тој е ист Чола.

Амир Лео, роден е во Сански Мост, 17 октомври, каде што одел во КУД Грмеч. а со пеење почнал да се занимава во средно училиште

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dobar vam daaaan #brtonigla #istria #istrien #croatien #croatia

A post shared by Amir Kazić Leo Official (@amirkazicleo) on

Популарно