Најдобрите методи за зголемување на пeниcoт

Уролозите Марко Одерда и Паоло Гонтеро од Универзитетот во Торино анализирале десет студии, за да откријат кои неинванзивни методи за зголемување на пенисот се најдобри.

После операцијата со која се зголемува пенисот, неретко доаѓа до компликации, а студиите покажаа дека таканаречените пумпи за пенис ја продолжуваат "алатката" за 1,7 сантиметри. Мажие кои ги пробале овие направи велат дека пенисот им е подолг за 1,7 сантиметри, односно 2,3 сантиметри во ерекција.

Исто така, втората студија покажа дека пеноскроталните прстени (кои се ставаат пред постигнување на ерекција) всушност го продолжуваат пенисот и ја продолжуваат ерекцијата. Сепак, бројот на учесници во оваа студија бил мал, поради што научниците велат дека тоа не може да се земе како доказ дека овие прстени навистина го зголемуваат пенисот.

Уролозите Одерда и Гонтеро велат дека без оглед на резултатите од студијата, проблемот кај мажите не лежи во големината на пенисот, туку во главата. Доколку кај некои постојат медицински причини за "средување" на пенисот, докторите велат дека всушност поголемиот дел од мажите едноставно патат од "синдромот на мал пенис" иако имаат "алат" со просечна големина.

Тие нагласуваат дека најверојатно порно филмовите се виновни за тоа што мажите мислат дека имаат мал пенис, иако всушност просечната големина на пенисот е 8,9 сантиметри, односно 14,9 сантиметри во ерекција.

"Според клиничката дефиниција, мал пенис е всушност помал од 4,8 сантиметри, односно помал од 7,6 сантиметри во ерекција", вели урологот Никола Монини.

За тоа колку мажите се всушност преокупирани со големината на пенисот зборува и анкетата која покажа дека 85% од жените се задоволни со големината на пенисот на својот партнер, додека само 55% од мажите сметаат дека имаат доволно голем "алат".

Овие неколку знаци откриваат дали сте добри во кревет

Истражувањето во кое учествувале 10.000 луѓе покажало дека три четвртини од испитаниците себеси се сметаат за добри љубовници.

Ако не сте сигурни дали сте добри во сексот, како да го дознаете тоа? Можете да го прашате партнерот и да ризикувате да ви одговори потврдно, но всушност да не знаете дали навистина го мисли тоа или не сака да ве повреди. Овие неколку знаци ќе ви откријат во кој вид на љубовници спаѓате – добри или лоши.

Емпатија

Луѓето кои обрнуваат внимание на чувствата на другите надвор од спалната соба, најверојатно тоа ќе го прават и во спалната соба. „Мажот кој реагира на вашите ’упатства’“ побрзо, побавно, понежно, погрубо... тој е оној кој ќе ви даде оргазам за паметење. Секоја жена е поинаква. Нема ништо полошо од маж кој има став ’ќе ти покажам како се прави тоа’“, велат секс експертите.

Бакнување

Како што тоа едноставно го објаснуваат експертите, мажот кој се бакнува агресивно или несмасно, веројатно таков ќе биде и во кревет.

Спонтаност

Дефинитивно е добар знак кога некој е спонтан и сака да проба различни работи. „Тешко ќе бидете добри во сексот ако го правите само она што го знаете и ништо друго освен тоа“, вели терапевтот Пепер Шварц.

Самодоверба

„Самодовербата е многу секси, а личноста која зрачи со самодоверба, истата ќе ја “доведе“ и во кревет“, вели сексологот Џесика О`Рајли.

Кога малку ќе размислите за овие сигнали, има логика нели?

Откриено што најпрво забележуваат мажите кај жената - не е тоа што мислите

Кога момците и девојките се запознаваат, во првите 10 секунди, момчето во поголемиот дел од времето гледа во нејзините усни. Меѓутоа, ако постои уште еднаш детал, одвај чека да го пренасочи погледот.

Имено, резултатите од студиите спроведени на Универзитетот во Манчестер покажаа дека усните се најатрактивниот дел од женското лице.

Во истражувањето, во кое учествуваа 50 момци, експертите покажаа фотографии од разни жени, со кармин и без него. Во првите 10 секунди, момците се фиксираа за погледот на розевиот карминот, во просек од 6,7 секунди, додека црвениот кармин им го задржа вниманието во просек од 7,3 секунди.

Кога жената има кармин на устата, момците им посветувале поглед просечно од 0,95 секунди, додека на косата трошат уште помалку – 0,85 секунди.

Притоа, колку се поголеми усните, толку се попривлечни и привлекуваат поголемо внимание.

Главниот автор на истражувањето е доктор Џеф Бити кој вели дека студијата покажува дека усните претставуваат еден од најсензибилните делови од женското тело и дека играат клучна улога кога е во прашање сексуалната привлечност помеѓу луѓето.

„Истражувањето вели дека црвените усни и перципираната атрактивност кај жената се уште се нераскинлива врска. Црвениот кармин се покажува како најмоќен фактор на привлечност кој значително ја зголемува визуелната фикција“, заклучи Бити

Бугарски сајт за возрасни најави проширување на бизнисот и во Македонија

Бугарски сајт за возрасни најави проширубање на бизнисот и во Македонија.

Станува збор за новиот ПорнХаб актер Пламенчо Аспарухов, што е и “уметничко” име за ваква ѕвезда и во секојдневниот живот.

Пламенчо неодамна основа сајт за возрасни во Бугарија, а се очекува својот бизнис, во 2020 година, да го прошири и со македонска веб страница.

ПорнХаб акаунтот на Пламенчо, можете да го видите доколку КЛИКНЕТЕ ТУКА!

Популарно