ВИДЕО: Пијано момче влезе во туѓ стан, кога се разбуди не знаеше што му се случува

Замислете наутро додека влегувате во дневната соба, на кревет да затеkнете cилен, виcок маж како спие на вашиот кpевет, а вашите девојчиња да се во другата соба.

Едно семејство имало многу непр ијатно искуство кога двете жени приметиле дека на креветот во дневната соба, спие непознат маж.

Во Подгорица на социјалните мрежи осамна необична снимка од Црна Гора на која се гледа како семејство се обидува да го разбуди момчето кое спиело кај нив на креветот во дневната соба.

Тие најпрвин помислиле дека се работи за кpадец , но подоцна, преку разговор виделе дека се работи за забуна, бидејќи младото момче малку повеќе пи ел, и по гpешка наместо во неговиот стан влегол во друг, а вратата била отклучена.

Среќа што се се завршило добро, имало разбирање од соседите, но сепак како заклучок добро е да проверете дали ви е заклучена вратата од станот пред спиење.

ВИДЕО: Вака се краде во маркет во Босна!

Безбедносните камери во маркет во Зеница, Босна и Херцеговина, снимија несекојдневна снимка при кражба на маркетот.

Крадецот не можел да излезе од маркетот, затоа што вработените му ја затвориле двокрилната врата и чекале да дојде полиција. Сепак по неколку обиди, успа да излезе, на „Босански начин“. 

ВИДЕО: Додека спиеше неговата сопруга тој во уста и стави жолчка, но тука не беше крајот

На интернет кружи интересно (за некого смешно, а за некој не толку смешно) видео. Имено сопругот реши да и приреди шега на својата сопруга, па додека спиеше со лажица и стави жолчка во устата, а кога таа стана и се обиде да го фати, се залепи на проѕирна леплива фолија која тој ја залепи на вратата.

Многумина коментираа дека после оваа шега го чека развод. Погледнете па вие самите пресудете дали е смешно или не:

ВИДЕО: Пијан човек си заспа на пешачки! ДВА ПАТИ!

Пијан човек се сопнува на пешачки премин додека држи ќебе, пред да легне во средина на прометната раскрсница и да заспие.

Снимки од сообраќајната камера  го покажуваат неименуваниот човек како шета на пресекот со зебра со ќебето и се сопнува пред запрените автомобили. Тој се спушта на земја и заспива, принудувајќи го збунетиот возач да го заобиколи. Возилата ја избегнуваат лентата што ја окупира.

На видеото е прикажана женска велосипедистка која се обидува да го заштити пијаницата со поставување на нејзиниот велосипед пред него, како предупредување за приближување кон автомобилите.

Долго време потоа, локалната полиција пристигнува и го придружува надвор од патот.

Службеникот Хонг Донгхонг рече: „Хонг Донгхонг: Мажот бил во несвест и се чинеше дека е затнет. Мирисаше многу на алкохол.

ВИДЕОТО можете да го погледнете ТУКА

Популарно