Цеца доаѓа во Штип

Речиси сѐ е подготвено за 13-то издание на традиционалната манифестација „Штипска Пастрмајлијада“ која и годинава ќе се одржи во три вечери од 20 до 22 септември на старата позната локација Дујле.

„Промоцијата на штипската пастрмајлија ќе биде реализирана во три дена каде што ќе се служи пастрмајлија на штандови кои ќе бидат поставени по стариот концепт на истиот простор кај крстосницата Дујле.Ќе има околу 30 штанда со штипски угостители кои ќе ја служат пастрмајлијата со квалитет и реноме познато со децении наназад“,изјави Кирил Панајотов советник за односи со јавност.

Според Кирил Панајотов и оваа година ќе има богата музичка програма, но за разлика од претходните години ќе доминираат македонските музички имиња и групи.

Иако првично во јавноста се појави информација дека главна ѕвезда ќе биде Жељко Јоксимович, спонзорите сепак се одлучија за Цеца. Покрај неа штипјани ќе ги забавуваат и Тропико Бенд и Даниела Мартиновиќ.

„Петок(20.09) е резервиран најмногу за штипски артисти со групата Кентаур,Arre brothers band и завршната точка ќе ја имаат Нокаут и Игор Џамбазов.Во сабота(21.09) ќе настапуваат Мартинијан Кириловски и Антонија Гиговска и како главна ѕвезда Цеца Ражњатовиќ.Во недела(22.09) почнуваме со No End,Викторија Лоба,Tropico band завршно со ѕвездата од Хрватска Данијела Мартиновиќ“,изјави Кирил Панајотов советник за односи со јавност.

За познатиот штипски бренд и годинава главен организатор е општина Штип,а се очекува гости од цела држава,но и од регионот.

Фото: Како Дејан Миличевиќ се „стопи“?

Откако беше на операција за „намалување “ на желудникот  Дејан Миличевиќ продолжи да јаде здраво за да ја одржи сегашната тежина.

Познатиот фотограф Дејан Миличевиќ имаше повеќе од 140 килограми и потоа реши да отиде на операција, за „намалување “ на желудникот.

Откако ослабе 20 килограми, тој очигледно не сака да се здебели повторно , па токму затоа сега јаде здраво. Од страна на „папарацо“ беше  фотографиран на паузата од снимање  на едно шоу, тој од торбата извади „шејк“ за  оброк.

Пијалокот, како што откриваат порталите, бил направен според рецепт на лекар. Миличевиќ не отстапува од тоа дури и кога има обврски.

Фото:Таа не ги миела забите 15 години

Факт е дека луѓето поради страв од стоматолог, ја запоставуваат посетата на стоматолог и грижата за своите заби. Покрај тоа оралната хигиена голем број на  луѓе не ја одржуваат правилно.

 Никол тврди дека  цели 15 години ги нема миено своите заби. Кога ги покажала своите заби сите останале шокирани. Која е тајната?  Таа открила дека секој ден после оброк јадела по едно јаболко и толку. Стоматолозите  со мали интервенции кај Никол состојбата ја довеле до совршнество и „признале“ дека сепак јаболкото кај Никол направило чудо.

Димитар Андоновски има голема причина за честење: Радост во семејството на пејачот

Македонскиот пејач Димитар Андоновски и неговата сопруга Христина, пред три години ја дочекаа нивната најголема среќа во животот. Пред точно три години се остварија во улога на родителите. Се родни нивниот прв син Михаил.

Од тој ден во нивниот дом радоста и среќата се на најголемо ниво.

Димитар е често активен на социјалните мрежи, па така често имаме прилика да видиме некој заеднички момент со семејството, како ужива во семејна атмосфера, посебно со синчето кое е негова најголема радост.

Пејачот досега неколку пати има споделено на социјалната мрежа Инстаграм како неговиот син пее на микрофон, а дали ќе го наследи неговиот татко се уште е рано за предвидување.

Овие денови семејството на Димитар имаше прекрасен повод за славење. Нивниот син Михаил го прославуваше третиот роденден во една игротека.

По повод роденденот на Михаил, пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со сопруга и синот, а во описот на истата напиша;

„Пред 3 години Бог ни го подари најголемиот Благослов, ни ја даде смислата на животот. Ти благодарам Господе што го имаме најпрекрасниот син на светот. Среќен роденден Михаил“.

Од фотографиите можеме да забележиме дека синот на пејачот имал убав роденденски ден исполнет со убава енергија, желби и со многу љубов.

Ние му пожелуваме среќен роденден на Михаил, да е жив и здрав, голем да расте.

Популарно