Видео: Што јадеше Тито

Оние што го познавале Тито велат дека тој ги обожавал колачињата со комбинација на чоколадо и кафе

Потребни состојки:  4 јајца; 200 грама шеќер; 1 ванилин шеќер; 100 гр мелени  ореви или лешници; 5 лажици сварено црно кафе - ладно ; 5 лажици брашно; 1 прашок за пециво; 3 лажици масло .

Одделете ги жолчките од жолчките. Разматете ги белките. Додадете го шеќерот во жолчките и изматете ги. Додадете ги жолчките во маслото. Додадете варено, ладно кафе. Измешајте брашно, тесто и ореви и изматете ги заедно со јајцата. На крај додајте ги белките.

Изматената смеса да се пече на 180 степени околу 30 минути.

Потребни состојки за прв фил : 400 мл млеко ; 5 лажици брашно ; 2 жолчки од јајце; (додајте ги жолчките и брашното во млекото и  изматете  со миксер. Потоа ставете го на шпорет за да зоврие.

Потребни состојки за втор  фил:  200 гр маргарин; 10 лажици шеќер; 1 ванилин шеќер; 100 гр стопено чоколадо; 3 лажици ореви . (Се стопи чоколадото и додадете маргарин. Потоа, шеќерот, ванилиниот шеќер и оревите и изматете ги заедно).

Соединети ги двата фила.

Нанесете го овој фил на кората и посипете со мелени ореви и чоколадо

Лидија Вукиќевиќ ја откри вистината за „Бољи живот“

Лидија Вуќевиќ ја прослави улогата на Виолета Попадиќ во серијалот „Бољи живот“, за која сега зборува. Таа се пофали дека улогата на Виолета ја одбележа нејзината кариера, како и дека уживала во снимањето.

„Убаво беше да заработам пари во тоа време, затоа направив куќа на Дунав, а од една реклама купив автомобил “, рече Лидија.

Се пишуваше дека нејзината улога некогаш и била понудена на покојната хрватска актерка Ени Беговиќ. Лидија ги негираше овие информации.

“Со години не коментирав за написите во медиумите дека улогата на Виолета била наменета за Ени, но сега ќе ви кажам дека тоа е чиста лага. Со должна почит кон неа, но хрватската актерка никогаш не можеше да игра девојче од вистинско српско семејство”, рече српската актерка.

(Фото) Раскина со Петар Стругар па му се намерачи на овој актер

Пејачката Милица Тодоровиќ ја прекина врската со актерот Петро Стругар пред почетокот на вонредната состојба заради корона епидемијата во Србија, во март годинава.

Како што и двајцата признаа, сфатија дека работите во нивната љубовв не се одвиваат добро, а сега пејачката одново фрлила око, ни помалку ни повеќе, повторно на актер! И тоа не било кој!

Микел Морено е актерот што го видовме во филмот „365 дена“, а многу жени ширум светот „се заљубија“ со неговиот изглед. Меѓу останатите и Милица. Српската пејачка во неколку наврати го сподели свои објави на Инстаграм колку  и се допаѓа Микел.

„Да се ​​разбереме, светот е полн со убави и згодни мажи. Микел, во овој момент, има среќа да биде главен актер во филмот „365 дена“ за кој сите зборуваат. Не знам дали тој е најголемиот фраер на светот, веројатно не, но однеодамна, барем што се однесува до мене, да“ – вели пејачка, па признава што најмногу сака на него:

„Не ми се допаѓа само физичкиот изглед, туку сè што научив за него, и првенствено дека тој е уметничка душа. Тој свири гитара, глуми и црта. Сакам луѓе кои се вистински уметници“ – се отвори Милица за српски Телеграф.

(Видео) Катарина Живковиќ откри која има поголем музички потенцијал, Луна или Кија

Катарина Живковиќ беше гостинка во емисијата „Амиџи шоу“, каде водителката Тијана Милутиновиќ ја праша кој има поголем потенцијал да стане музичка ѕвезда, Кија Коцкар или Луна Џогани.

Катарина воопшто не се двоумеше и одговори како од топ: „Кија“, рече Катарина.

Она што е интересно е што таа рече одговори пред Луна Џогани, која исто така беше гостинка.Погледнете го видеото и реакцијате:

Популарно