Џамбазов и Илина не се кријат повеќе!

И двајцата одлично ги познаваме и се исклучително добри во тоа што го прават. Тој е најпопуларниот македонски шоумен, а таа е првата Македонка која го искачи Монт Еверест, но и една од 60-те во светот кои ги искачиле највисоките врвови на сите континенти.

Судејќи според објавите на социјалните мрежи, веќе подолго време се зборува за наводната врска на Илина Арсова и Игор Џамбазов.

Извор: http://pindzur.net/

(Фото) Игор и Илина си испринтаа маски со нивните имиња

Актерот Игор Џамбазов објави фотографија на која со неговата поубава половина, алпинистката Илина носат маски со нивните имиња, па му се заблагодари на својот пријател за уникатниот подарок.

Двојката подолго време е во Стар Дојран, во селото Сретеново, од каде речиси секој ден споделуваат слики и видеа.

Нема да верувате дека има овакво Југо

„Југо“ во САД не помина баш добро, но сега автомобилот ги изненади сите.

Југо автомобилот  беше продаден во 141.000 примероци за седум години, иако беше објавен како најголем адут на југословенската автомобилска индустрија.

Во Соединетите држави, тој често бил исмејуван, наречен најлош автомобил на планетата, а своето место го нашол и на филмското платно, во дела како „Умри машки  3“.

Еден таков примерок е пронајден во пустината по 15 години, а еден од иселениците од оваа област го врати во живот.

Фото:Атраkтивнта пејачка со една фотографија ги „сруши“ сите озборувања

Личностите шоубизнис не кријат дека во еден момент од својата кариера посетија пластичен хирург или ги искористија придобивките од естетската медицина, кои се неинвазивни.

Нема место за осуда затоа што секој го поседува своето лице и тело, но некои познати жени биле мета на критики, иако никогаш не поправиле ништо.

Пред неколку години, Ума Турман беше обвинета дека „направила нешто“ на лицето по промоцијата на серијата „Slap“. Но, музата на режисерот Квентин Тарантино им одговори на коментаторите: „Ми се чини дека не ми се допаѓа мојата шминка. Луѓето забораваат дека обликувањето може да го промени вашиот личен опис“.

Меѓу баллканските познати личности, со години се веруваше дека пејачката Наташа Беквалац  ги има  зголемено усните. Ако се вратиме на минатото, затоа што сè може да се најде на Интернет, Наташа Беквалац имаше исти усни како дете и како тинејџерка.

Можеби некои познати личности негираат дека имале естетски интервенции на нивните лица, но сликите од минатото што би сакале да ги уништат секогаш ги откриваат. Тоа не е случај со Наташа Беквалац.

Популарно