Фото: Која е мајка, а која ќерка

Мајка и ќерка се вистински хит на социјалната мрежа ТикТок, каде често снимаат видеа, поради кои ги нарекуваат близначки

Иако не е реткост мајка и ќерка да си личат, сепак постојат случаи кога навистина не можете да препознаете која е која.

Имено, американките - 40-годишната Стејси Смит и нејзината 16-годишна ќерка Медисон се пошегувале на сопствена сметка и ги прашале следбениците дали можат да ги разликуваат.

Тие две често танцуваат и се смеат, а исто така носат и иста гардероба, па навистина е тешко да се погоди која е мајката, а која ќерката.

Фото: Лила Филиповска- Се поубава со годините

ТВ водителката Лила Филиповска  е една од најпознатите македонски ТВ лица.

Гледачите популарната водителка последниве години, речиси една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, „Се или нешто“, на ТВ Сител.

 Лила успеа да биде секогаш на висина на задачата, додека пак зборувајќи се физичкиот изглед со текот на годините таа станува се поубава, а тоа го докажува секојдневно и на социјалните мрежи.

Популарно